Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Üdv! Az akváriumom vize...

Üdv! Az akváriumom vize tiszta homályos lett. Mi a teendő ilyenkor?

Figyelt kérdés
Már üzemelt akváriumról van szó, de teljes takarítást végeztem rajta, 54l-es amiből 10l régi vizet öntettem vissza. Szűrő: Eheim pickup 160. 3 Anubias van benne pár dekoráció, de ezek már elejétől fogva benne voltak. Az aljzatot is átmostam. Vízelőkészítőt használtam, 2dik nap bacikultúrát is (Bio Nitrivec) de 4 nap napja tiszta homály...Valakinek valami ötlete?

2016. nov. 5. 19:24
1 2 3 4
 21/34 A kérdező kommentje:
Sajnos még mindíg nem kristálytiszta, ahogy elnézem még mindíg van benne homály :( már nemtudom mi tévő legyek. 2 akváriumom van a másikhoz képest homályos nagyon. Valakinek valami ötlete még?
2016. nov. 11. 19:24
 22/34 A kérdező kommentje:
Úgy gondolom az infuzórium miatt lehet. 2 naponta vízcserét használok még nemtudok valami értelmeset róla hogy hogyan szüntessem meg.
2016. nov. 11. 20:49
 23/34 anonim ***** válasza:

Mennyi állat van benne?

Mennyit etetsz?

Mennyit bírsz rákölteni?


Etess egy hétig 1/3 adagot.

Ha nincs nagyon anyagi korlát, szerezz be egy uv szűrőt.

(vagy ha van ismerősnek, kérd kölcsön, hiszen az csak ilyenkor, 2 évente 1-szer kell, amúgy fölösleges, kártékony dolog)

2016. nov. 11. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 anonim ***** válasza:

Vagy ha villanyász barkácsolásban otthon vagy, össze is dobhatsz germicid csőből 4000 ft-ból egy uv szűrőt.


Csak sajnos a víz átáramoltatását nehéz a szűrővel megoldani, mert a pickupoknak csak egy résen jön ki a víz.

Mondjuk külön vízpumpával is fele annyiból kijön egy barkács uv szűrő mint egy gyári, csak a szigetelést kell jól megcsinálni.

2016. nov. 11. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 Salx Narval ***** válasza:
Nézd az infusoriumok elszaporodásának oka van, mégpedig a bomló szerves anyagok felszaporodása pl rothadó núlm a talajban vagy kövek között, döglött hal, rothadó növényi részek, felgyülemlett kajamaradék stb. Ezek mind tartási hibák amiket óvatos etetéssel, rendszeres takarítással, talajporszívózással, szűréssel és részleges vízcserékkel orvosolni lehet. Ezeket a lehetőségeket ki kell zárni az-az karban kell tartani az akváriumot. Már írtam régebben, hogy meg kellene győződnöd róla, hogy biztosan erről van e szó. Kértelek, hogy vegyél ki egy pohár vizet az akváriumból és nézd meg, esetleg este a világítás bekapcsolása nélkül világíts bele felülről egy kis zseblámpával a sötét akváriumba ha infusoriumok vannak akkor apró fehér porszerű lények hemzsegnek a vízben, ez látható dolog. A halak viselkedése is jelzés értékű lehet, erről is írtam már. Ha ezt ellenőrizted és tudjuk mivel állunk szemben kezelni is tudjuk, azt is megírtam, hogy hogyan. Rajtam kívül két kolléga is javasolt megoldásokat de tudni kell biztosan mi ez és ezt csak te tudod megnézni. Feleslegesen nem szeretném begyógyszereztetni veled az akváriumodat.
2016. nov. 12. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 Salx Narval ***** válasza:
Aktív szened nincs véletlen otthon?, azzal jól megszűrheted a vegyi anyagokat, hogy végre kizárhassunk valamit és ne egy helyben topogjunk. Esetleg érdemes lenne venni egy zacskónyit.
2016. nov. 12. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 A kérdező kommentje:
A poharas verziót megnéztem olyan mintha kis apró szöszök lennének benne (elég sok). Halaimon nem látok különösebb változást, annyi hogy kevesebbet esznek. A szűrőt enyhén kinyomkodom a talajt kiporszívózom cserélek rajta 30-40% vízcserét. Az anubiasokat átnézem, meg átmosom. És letakarom az akváriumot. Sajnos nincs a közelben halas bolt,ritkán tudok eljutni, ezért nemtudtam rákérdezni se erre. Az aktív szenet hogy lehet használni? kipróbálom!
2016. nov. 12. 10:05
 28/34 Salx Narval ***** válasza:
Na ez már valami, ha apró szöszöket látsz akkor mégiscsak infusorium lesz. Jól csináltál mindent ez így idáig rendben van. Ha nem segítene a takarás és az ételmegvonás akkor az általam tanácsolt kezelést csináld meg az-az a neomagnolosat ezt gyógyszertárban tudod beszerezni. Az aktív szén nem sokat segít az egysejtűek ellen azzal a vegyi anyagokat akartam kiszűretni mert már arra is gondoltam, hogy attól zavaros. Nem akartam elhinni, hogy egy tök tiszta akváriumban ennyire felszaporodjanak. Nem baj ha van otthon sokszor jól jöhet én a szivacs helyére vagy ha van hely akkor a szűrőbe teszem hálóba, vagy csak simán a vízbe lógatom a szűrő közelében. Ha használod semmi vegyszert, tápsót, stb ne használj mert azt is kiszűri. A gyógyszer maradványok eltávolítására is jó de azok többsége 3nap alat lebomlik és egy 40% vízcserével a maradékot is kiveheted, szóval erre a célra kár elpazarolni. Most, hogy kiderült mi okozza a zavarosodást nem kell venned csak ha akarsz.
2016. nov. 12. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 anonim ***** válasza:

Az aktív szénnel nem sokra mész.

Ha valami fertőtlenítővel lenullázod a biológiai szűrést, csak rontasz a helyzeten.

Ezért jobb az uv, mert csak a vízben lebegő egysejtűeket irtja, a szűrőbaktériumokat nem.

Esetleg nitrát gyantát lehetne bevetni aktív szén helyett. SZAT gyanta néven van. A szűrőbe kell tenni, vagy az áramlásba akasztani.

Ez hozzájárul a fölös, lebontott tápanyag csökkentéséhez, mert megköti azt. Egy próbát megér. Ha telítődik, regenerálható, és újra felhasználható.

2016. nov. 12. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 A kérdező kommentje:
Ha nem változna pár nap alatt a víz. Ezt a neomagnolos kezelést hogy kell? olvastam pár dolgot de biztos ami biztos. Annyi megvan hogy 100l/1db. A halak ilyenkor maradhatnak vagy kikell venni őket. illetve olvastam olyat hogy 3 nap után vízcsere kell. Köszi a válaszokat! :)
2016. nov. 12. 13:43
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!