Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Üdv! Az akváriumom vize...

Üdv! Az akváriumom vize tiszta homályos lett. Mi a teendő ilyenkor?

Figyelt kérdés
Már üzemelt akváriumról van szó, de teljes takarítást végeztem rajta, 54l-es amiből 10l régi vizet öntettem vissza. Szűrő: Eheim pickup 160. 3 Anubias van benne pár dekoráció, de ezek már elejétől fogva benne voltak. Az aljzatot is átmostam. Vízelőkészítőt használtam, 2dik nap bacikultúrát is (Bio Nitrivec) de 4 nap napja tiszta homály...Valakinek valami ötlete?

2016. nov. 5. 19:24
1 2 3 4
 31/34 A kérdező kommentje:
Illetve még 1 kérdés: az anubiasokat megtakarítom de van pár levél ami lehet hogy megvan rágva a vége és kicsit ilyen barnás szerű. Ezt levágjam? vagy nem befolyásol semmit?
2016. nov. 12. 13:47
 32/34 Salx Narval ***** válasza:
A neomagnolos kezelésnél minden marad a halk is kivéve ha aktívszénnel szűr valaki, azt ki kell venni a szűrőből. Kezelés előtt érdemes csinálni egy 40%-os vízcserét, a tablettát fel kell oldani egy pohár vízben és szűrés levegőztetés mellett a vízbe kell önteni egyszerre az egész adagot 100-literre 1 tabletta, (komolyabb betegség esetén 2 is mehet de neked most 1 db kell 100 literre). Ha nem oldódik fel rendesen a tabletta és maradnak a pohár alján kis fehér darabkák azokat is maradéktalanul mosd a vízbe. A takarás maradhat és enni se adj nekik 2 nap elteltével ismét 40% vízcsere ha még mindig zavaros akkor ugyan így ismételd meg a kezelés ismét 2 nap és 40%-os vízcserével ér véget. Ha halgyógyszert használsz akkor tartsd be a használati utasításokat. Mindkét esetben az akvárium bontóbaktériumok nélkül marad, ezért a kezelés után ha már teljesen tiszta a víz ismét tegyél a bacikultúrából a vízbe és szűrőbe is miután alaposan kimostad, most nyugodtan moshatod csapvízben hiszen elvileg bacimentes, továbbá 3-4 hétig hetente csinálj 10% vízcserét és óvatosan etess. Még egyszer írom mert fontos a szűrőnek és levegőztetőnek mennie kell végig. Ha van a növénykén elég épp levél vágd le a sérültet.
2016. nov. 12. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/34 A kérdező kommentje:
Értem! köszönöm!
2016. nov. 12. 22:58
 34/34 A kérdező kommentje:
A neomagnolos kezelést elkezdtem, 1 nap telt el...láthatóan elég tiszta, de vakuval megvilágítva még mindig olyan mintha "lisztes" lenne a víz..remélem eltűnik végre.
2016. nov. 21. 22:41
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!