Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Külső szűrővel kapcsolatban...

Külső szűrővel kapcsolatban segítene valaki?

Figyelt kérdés
600 l/órás teljesítményű külső szűrő képes üzemelni 30-40 liter vízzel is? A leírásban az szerepel, hogy 60-120 literes akváriumokhoz ajánlott, de nem világos nekem, hogy a 60 liter az a minimum érték? Ékszerteknősökhöz keresek nagy teljesítményű szűrőt, de csak a későbbiekben tudok emelni a vízmennyiségen, a szűrőt viszont nem szeretném kétszer megvenni.

2016. nov. 14. 10:53
 1/8 anonim ***** válasza:
30-40 literbe élszerteknős? felejtsd el...
2016. nov. 14. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítő szándékú választ! Kár, hogy semmire nem megyek vele... Sajnos már megvan a teknős, a hétvégén kaptam ajándékba a páromtól egy apróságot, aki jelenleg egy 100 literes akváriumban van, de ha ennél több vizet teszek bele ellepi a víz a mostani napozóját.

Namármost utánaolvastam, és tisztában vagyok vele, hogy mi minden kell neki, így azzal is, hogy a jelenlegi helye kicsi. Viszont mivel hirtelen ért a dolog, bele fog telni pár hétbe, mire mindent be tudok szerezni. (Volt is ebből veszekedés, de ez nem ide tartozik.)A világítást már megrendeltem, és csináltatni fogok nagyobb akváriumot is, viszont addig sem akarom a koszos vízben rohasztani, de azt sem akarom, hogy ha most veszek egy szűrőt, az menjen utána a levesbe ha nagyobb helye lesz.

2016. nov. 14. 15:25
 3/8 anonim ***** válasza:
a kérdésre a válasz: vehetsz kisebbet, legfeljebb lefojtod kicsit, az out csapot eltekerve, a másik csapot telibe kell megnyitni.
2016. nov. 14. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Agonoize ***** válasza:
3-4 naponta úgyis takarítanod kell majd... nem sokat fog érni a szűrőd főleg ha már nagyobb lesz a teknős.
2016. nov. 14. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Már hogyne érne... Úgy tudom a víziteknős tartásához alap a szűrő, minél nagyobb hely + a lehető legerősebb szűrés. Már írtam hogy mindenképp nagyobb helyet kap, egyébként meg megfelelő szűrés mellett elég részleges vízcserét csinálni 2-3 hetente, hasonlóan a halas akváriumokhoz.
2016. nov. 16. 16:39
 6/8 anonim ***** válasza:
a külső szűrő hamar el fog dugulni, főleg egy mini 600 l/ órás. vegyél inkább egy powerheadet egy nagy szivaccsal.
2016. nov. 16. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Szia!


Én három ékszertekit tartok egy 200 literesben, kb félig van a medence vízzel, a napozójuk kint van a vízből.

Ami lehet szikla is ami kilóg vagy bármiféle kimászó.

A három teki, 6 9 és 10 évesek. Mindhárom páncélhossza nagyobb mint 14 centi. két darab belső szűrő működik mindkettő márkátlan 800 l/h-s. Etetést nem a medencében oldom meg hanem a kádban (élő hal). és így pótlom a vizet havonta egyszer ami elpárolog, takarítás meg max fél évente egyszer. Ami vízcserét jelent, és nem kipakolást.

Az üveg algásodik csak, de azt le lehet kaparni minden probléma nélkül. Az is lényeges , hogy mivel eteted, hogy az etetéssel összepiszkolod e a vizet. Annyi víz kell neki hogy ha hátára fordul , mondjuk beugrik a napozóról akkor meg tudjon fordulni, a páncél szélességének másfélszeresét mondják. Amint kiderül az én vizemet kb 16 szor forgatja át egy óra alatt. Szerintem egy tekinek ha 6 szor átforgatja az már jó. Tehát ahogy írja a leírás is kb 100 liter vízhez van a szűrőd. A névleges érték azt jelenti a szűrőn, 600l /h hogy egy óra alatt 600 litert forgat át, ami a mostani akváriumodat kb 20-szor. Ami szerintem bőven elég , ha ennek háromszorosa lesz az akváriumod akkor egy tekinek bőven jó.


Ja, nem fogsz megállni egy tekinél, ha rájössz mire képesek ha többen vannak :)

A kajáért verseny megy, a napozás egymás hátán a három szenzációs, ezenkívül bármikor a kertbe viheted egy kis kiruccanásra, hagy szedjen magának zöldet :).


Na befejeztem.

2016. nov. 16. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Végülis egyelőre a Tetra Ex 1200 mellett döntöttem, ha teleengedem vízzel az akváriumot remélem nem lesz gond, max szerzek neki vízen lebegő napozót. Mindenképp sok vizet szeretnék, hogy tudjon rendesen úszkálni. :)
2016. nov. 17. 09:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!