Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Hogyan oldjam meg az alábbi...

Hogyan oldjam meg az alábbi halak együtt tartását?

Figyelt kérdés

Mostanában rendeltem egy pár Apistogramma iniridae-t, de most találtam egy olyan információt, miszerint a szaporításukhoz a nekik kedvező pH 5,5-6 között van, és eddig úgy tudtam, hogy picivel magasabb pH-n is elvannak.


Egyébként a következő halaim vannak még: pillangó törpesügér (apistogramma ramirezi, pH: 6-7,5), algázó géb (stiphodon sp, pH: 6,5-7,5), fundulopanchax lafia gold (pH: 5,5-7), farokfoltos díszküllő (Tateurndina ocellicauda, pH: 6,5-7,5). Zárójelben odaírtam a latin nevüket meg a javasolt pH értékeket.


Lehet esetleg valami megoldást találni, lehet ezekkel a halakkal együtt tartani és szaporítani az Apistogramma iiniridae párt?



2016. nov. 15. 15:00
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:

A savasítást meg tudod oldani tőzeggel és vízbe tett levelekkel, fákkal(ez imitálja a természetes élőhelyet is).


Lágyítsd is a vizüket(ha most csapvízben vannak, akkor ne hirtelen), lehet venni ioncserélt vizet, vagy RO készüléket. Hosszabb távon a készülék a szerencsésebb megoldás, de ha nem városban laksz, akkor esővíz is jó lágyításra.


Az etetésre is figyelj, változatosan kapjanak különféle fagyasztott kajákat, kivéve vörös szúnyog és tubifex.


Valószínűleg szaporodni is fognak az apistogrammák ilyen körülmények közt. Legjobb lenne nagy alapterületű helyet biztosítani kevés társhallal, így jobbak az ivadékok esélyei. Az is egy megoldás, hogy válaszfallal elkülöníted a párt a többi haltól.

2016. nov. 15. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:

Ne vessz el a részletekbe!

Ha nem hajszálnyira pontos az ideális pH, általában semmi problémát nem okoz.


Ha ilyen halakat akarsz tartani, (nem szaporítani) akkor alap, hogy lágyítod a vizet. Jobb esetben RO szűrővel, rosszabb esetben bármi mással.


Lelágyítod mondjuk 10-15 nk-ra, és mindenki boldog. A pH meg annyi amennyi.

Mivel az oldott CO2 viszonylag stabil, a kémhatás is beáll viszonylag stabilan egy alacsonyabb, kedvező értékre.

És úgy nagyjából itt a történet vége, külön savasítani nem igazán éri meg.



A szaporítás meg egy teljesen más történet , ne keverjük össze a tartással. Oda speciális vízminőség, környezet, penészedés gátló, stb stb kell.

A szaporító medencét egyébként még mindig sósav oldattal a legjobb lelágyítani.


Ha a közös akváriumban - amiben alapból tartod a halakat - akarsz szaporítani, csak azt tudom mondani, amit az elején is, hogy nem éri meg amiatt külön megbolygatni a pH-t.

Vidd le a keménységet, aztán vagy sikeres lesz az ívás vagy nem. Tökmindegy.


Ha mindenképpen tutira akarsz menni a szaporítással, oda külön szaporító akvárium kell, könnyen beállítható vízparaméterekkel.

2016. nov. 15. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:

Ja, és természetesen lágyítás nélkül nehogy belekezdj bármivel is a kémhatás megbuzerálásának!

Először lágyítani, ez a tartáshoz bőven elég.

Ha a szaporításhoz nem elég, akkor lágyítás után rá lehet segíteni valamivel a savasításra.

2016. nov. 15. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
43%
most mennyi a ph?
2016. nov. 15. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 Salx Narval ***** válasza:
A szaporítást én aktív szénnel szűrt esővízben csinálnám külön medencében. Égerdobozzal, csersavporral és tőzegkivonattal színezném, fertőtleníteném. Kell két cserép és érdemes takarni az oldalfalakat, világítás nem kell.
2016. nov. 16. 03:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 Salx Narval ***** válasza:
Természetesen égertobozra gondoltam és nem dobozra.:D
2016. nov. 16. 03:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
43%
vagy az egyszerűbb megoldás, felesbe kevered a csapvizet ro vízzel. nekem 6,8 ra állt be a ph ,a keménység meg 10 körül, egyből ikrázott a rami a közösbe, de a többi hal megette.
2016. nov. 16. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm az összes választ, mindenkinek ment a zöld kéz! :)


Akkor főleg a víz lágyításával fogok foglalkozni, köszönöm, és a tenyésztést pedig lehet megpróbálnám majd külön.

Igazából ezzel kapcsolatban az lenne a kérdésem, hogy az égertobozos-esővizes-csersavas megoldásnál külön szén-dioxidot nem kell adagolnom a vizükhöz, ugye?

2016. nov. 16. 19:58
 9/18 anonim ***** válasza:

A CO2 világítás és növény függő.


(De neked valószínűleg nem kell, amúgy ilyen hangulatú akváriumhoz, és ilyen igényű halakhoz nem is illik olyan fotonbomba világítás, amihez CO2-t igénylő növényzet kell. Egyszerűen nem oda illő, túl stresszes...)


Ha azonban mégis egy hightech akvárium mellett döntesz, akkor lágyítás és savasítás mellett nagyon óvatosan lehet csak co2-t adagolni, az is lehet, hogy az egyéb savakat (humin) adó dolgokat (égertoboz, platánkéreg, tölgyfalevél, stb) meg kell szüntetni.

De ebben az esetben fölösleges tipikus fekete vizes halakkal tervezni az aksit.

2016. nov. 16. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

Ja, ezt a tartáshoz írtam.

Szaporításhoz nem tőzeg kell meg éger toboz.

Oda sósav kell.

Az égertoboz nem mérhető. Bohóckodni, időt pazarolni, elhülyéskedni lehet vele, de "haladni" nem.

Ha komolyan akarod venni a szaporítást, akkor stabil vízminőség kell.

A stabilitásnak meg alapfeltétele a mérhetőség, és a precíz beállítási lehetőségek.

Még adott erősségű fix %-os sósav oldattal se olyan egyszerű hipp hopp stabil vízparamétereket elérni!

2016. nov. 16. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!