Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Hogyan tartsak bohóchalat?

Hogyan tartsak bohóchalat?

Figyelt kérdés
Kezdő "haltartó" vagyok.Egy vagy több bohóchalat szeretnék venni, és nem tudok igazán semmit a tartásáról: mekkora akvárium,abba milyen tartozékok kellenek, nagyon költéses-e a tartása és egyeltalán való-e nekem egy bohóchal?
2010. ápr. 29. 22:48
 1/10 anonim ***** válasza:
Igazából ezt egy állatkereskedőnél kéne megkérdezned, ő biztos részletesen elmondja, hogy mit, hogy kell tenned.
2010. ápr. 29. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
18%
Kezdő akvaristakén szerintem inkább édesvízi hallal kellene kezdened, de majd valaki biztos tud hasznosabb választ adni! Díszhalkereskedésben érdeklődj utána!
2010. ápr. 29. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

A bohóchal tengerből származik. Egy tengeri akvárium sokkal többe kerül mint az édesvízi. Nem való kezdőknek. Ha még nem volt halad, akkor tartsál guppit. Az való a kezdőknek. Egyébként ezeken az oldalakon sok információ van a halak tartásáról. Érdelmes elolvasni, ha még nem ismered. [link]

[link]

[link]

2010. ápr. 29. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
28%
Nem láttad a Némó Nyomában-t? Mert akkor tudnád, hogy az a film pont arról szól, hogy a halnak az élőhelyén a helye és nem egy akváriumban!!!
2010. ápr. 29. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Egy 150 literes tengeri aksi kezdésnek, aztán napi szinten mindig rámérni a vízre hogy melyik irányba csúsztak el az összetevők, és úgy adagolni bele mindent. Macera.
2010. ápr. 30. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 kzs ***** válasza:
100%

Így igaz: egyetértek az előbbi válaszadással.

A bohóchal - azontúl hogy gyönyörű - tengeri állat, és egy tengeri akvárium sokkal költségesebb, mint az édesvizi. Korallokról, tengeri rózsákról kell gondoskodnod (ezeket kell előbb megteremtened), és utána jöhet maga a hal.

És akkor még nem beszéltem a szűrésről...

Áhhh... macera.

A pénzről nem is beszélve. Szerintem tegyél le róla.


Sokkal inkább tarts édesvizi elevenszülő halakat: guppi, platti, xifó (ezek szülnek, és biztosan nagy örömöd lesz majd a kicsik felnevelésében). Vagy tarts Neonhalat (kicsi, békés, és a társaságon kívül /legalább 6 db belőle/ nincs különösebb igénye).

2010. ápr. 30. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget, akkor valami más hallal próbálkozok:D:/
2010. ápr. 30. 09:42
 8/10 anonim ***** válasza:

Nekem ezek tetszenek pl:


Labeo frenatus:

http://www.youtube.com/watch?v=e2-2K6Gqpt8


darázsgéb:

http://www.youtube.com/watch?v=WAqrRK84PjQ&NR=1


cápa márna:

[link]


Öves Díszcsík :

[link]


Zöld gömbhal:

[link]



Karmos béka (ez nem jön ki a vízből, mehet a halakhoz):

[link]


Sügerek is jól néznek ki, csak sügérrel nem lehet mást tartani együtt, mert a többit kinyírja pl:


Kockás torpedósügér:

[link]


yellow sügér:

[link]


afrikai sügér:

[link]



a gömbhal meg talán a darázsgébet nyírná ki.

viszont törpe gömbhal mehet drázsgébbel együtt.


kúszógéb is jó, az kijön a szárazra is, olyan mint egy kis fóka, a kezével hajtja magát úgy megy.



kubai kékrák is szép, megnő nagyra, csak azzal se nagyon lehet tartani semmit,

[link]

(zebradánió mehet együtt vele, az elég gyors, de amúgy rák a lassú halakat elkapja)

és kék rákba van narncssárga is az talán szebb.


vagy ami különleges pl az axolotl, bár ez nekem annyira nem tetszik:

[link]


több most nem jut eszembe


csak azért írtam, mert a molli, platti, xifó, neon, betta, ezek az alap halak, legtöbben azt tartják, de én azokat már unom :)

2010. ápr. 30. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Hát igen, az nagyon drága mulatság lenne, meg a tapasztalt akvaristák is nagyon ritkán mernek belevágni egy tengeri akváriumba. Ha azt nézzük, hogy egy darab bohóchal 3000 forint, plusz a vizet sem egyszerű előállítani neki, mert nem csak úgy van, hogy sót teszel csapvízbe hanem speciális kell neki. Szóval bonyolult.

Vegyél egy 30-40 literes akváriumot (3000-4000 ft), és tegyél bele pár guppit meg dániót (szifó 50 liter alatt nem ajánlott). Nálunk 200-300 ft a halak darabja. Kell nekik szűrő (3-6000 ft), melegítő, ha nincs elég meleg a szobában, plusz növények, vízkezelő szerek, halkaja. Először az akváriumot kell megcsinálni és várni 2 hetet a halakkal.

2010. ápr. 30. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
16%
Tengeri akvárium kezdőnek?! Ember szentem tegyél le rólha ha csak nincs meg havonta a minimálbér és abból nincs kötelezettséged hanem 1 az 1ben eltudod költeni. Nagyon költésges és nem csak úgy van hogy veszel egy 100 l-es akit ozt jóvana. Ha már nem bóvlizól minimum szűrőkkel meg minden kutya***** csak a felszerelés kb 200.000 ez nem csak úgy van. Szentem is kezd ilyen édesvizive aztán majd ha megvan a 3as bömbi meg a zsíros fizetés akkor jöhet a tengeri.
2010. máj. 1. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!