Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Kezdő akvarista vagyok,...

Kezdő akvarista vagyok, kicsit több, mint 1 éve.60 literes akváriummal, és a problémám, hogy az elmúlt fél évben sorozatosan kihaltak meg a halaim. Miért lett így?

Figyelt kérdés

Kezdésnek 5 algaevő harcsát vettem, 3-t ami a talajról eszik, 2-t ami az akvárium faláról. Valamint 5 plattit különböző színűeket(mind hím volt).


A plattik kezdtek el kihalni, azokból 2 piros maradt, amikhez vettem 2 db nőstényt. Ezek szaporodtak is, majd mind két nőstény meghalt. Minap az egyik piros hím is..

Talajon evő harcsákból 1-t halva találtam, egy másik furcsán viselkedett, megnéztem, és be volt a feje vérezve, mint a karácsonyi ponty miután leütöd a halászlébe.....


Fogalmam sincs mi a fene folyik az akváriumomban!

Rengeteg fórumot olvastam, márkás német(kint élek, cska az van)külső szűrőt vettem ami 100 litereshez van, megfelelő szűrőkkel bele, membrános levegőztetőt széles levegőztetőfejjel, légszűrővel a csövön, időzítővel 30 órát pihen, 3-at megy(a levegő).


Fűtés úgy szint benne, 26 fokosan tartva a vizet.

2-3 milliméteres talajzat , kék színű.

Növényeket rendszeresen cseréltem egy ideig, állandóan tönkrementek, elrohadtak, ezért mindig újat vettem, hogy ne legyen sok bomlástermék.

A csapvíz nálunk túl kemény, ezért a heti vízcserénél csak desztillált vizet rakok bele, Biotopol vízelőkészítővel, Profito és S7 Vitamix növényi tápanyaggal, utóbbitól nem rohadnak ki a növények(olyan gyorsan..)


növényi tápanyagot adok nekik, plusz algakorongot teszek az akvárium falára alul az algaevőknek.

Nemtudom milyen a "nem stresszel" hal, mert kezdő vagyok, de az enyémek nem tűntek soha túl feldobottnak.


ÉN már mindent megpróbáltam. Nem gondoltam volna, hogy ez ennyire nehéz lesz, pedig számoltam a felelősséggel, mindenre odafigyeltem, rengeteg fórumot olvastam, nem jöttem rá mi a baj.



2016. dec. 9. 11:45
1 2 3 4
 21/32 A kérdező kommentje:

Rendben, akkor csinálok a napokban majd egy resetet, külön teszem egy 20literesben a halakat.

1 euró egy 5literes desztilált víz, nem tesz semmit a 2100 eurós fizetésemből hetente 2 flaska.

De abszolút semmit nem spóroltam ki az akváriumból soha!

Megvárom a teszteket amiket rendeltem, és próbálgatom majd akkor belőni a 12-14NK-t

Ha nem bánnád, és lenne türelmed hozzám, szívesem leveleznék veled a témában.


mihaliczgabor@hotmail.com


ez az e-mailcímem.

ha szívesen segítesz, írj egy üzenetet majd nekem kérlek.


Üdv

Gábor

2016. dec. 11. 22:28
 22/32 anonim ***** válasza:

Nem hiszem, hogy kell teljes restart, védd azt a kevés baktériumot, vagy ha valamikor szükség lesz rá, akkor is úgy csináld, hogy meghagyod a vizet vödrökben, és amíg rendezkedsz az akváriumban, addig járatod a szűrőt a vödörben.


De neked most semmi nem indokol restartot, pont ellenkezőleg. Egy reset-tel lenullázod a biológiai szűrést, neked meg felturbózni kéne. Ha az aljzat, meg a növények cseréje miatt akarod, akkor ahogy mondtam, tartsd meg a vizet, és járasd benne a szűrőt.


Amit most tenned kéne:

Pakold tele a szűrő tartályát minőségi szűrőanyaggal.


A következő 2-3 hétben 2-3 naponta csinálj részleges vízcserét, nem kell sok, 2 naponta 5 liter elég.


3 hét múlva az úgy szűrőanyagokban is elszaporodnak a bacik, ezután állj vissza heti 14 literre.


Gondolom azért minimum fél liternyi szűrőanyag belefér abba a szűrőbe. Annyinak elégnek kell lenni.

2016. dec. 12. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:
Ja, és emellett olvasd amit linkeltem, legalább olyan fontos!
2016. dec. 12. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 Salx Narval ***** válasza:
Én árpaszalmával, vagy granulátummal szoktam felpörgetni az új töltetet de gondolom ma már ezt nem használjátok mert van bacikultúra is, pedig hasznos dolog. Talán neked a Sporax mini lenne most a legjobb választás a kis mérete miatt hiszen kevés a hely. Csináld amit a kolléga írt, hasznos tanácsokat adott.
2016. dec. 12. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 A kérdező kommentje:

Jó minőségű szűrőanyagok alatt mit értetek?

Igen, átakarom a talajzatot cserélni, homokra, és más növényekre, olyanokra amik közepes mennyiségű fényigénnyel rendelkeznek.

2016. dec. 13. 11:04
 26/32 anonim ***** válasza:

10-es válasz közepe. bio rio, seachem matrix, substrat pro...



Ha marad a 15 watt, alacsony fényigényűeket válogass. 12. válasz közepe:

anubias nana, gömbmoha, kisebb csomókban jávai moha esetleg 1-2 microsorum, vagy cryptocoryne faj. stb...

2016. dec. 13. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 A kérdező kommentje:

Nagyon algásodik az akvárium,azt is elfelejtettem mondani.

Plusz a nitrát szintet nem tudom mivel csökkentsem ha túl nagy. Tanács?

CO2-t adnak sok akváriumban a vízhez, erről mi a véleményed?

Ha még 2 extra 15 wattost beszerelek, az megoldja a gyenge fény problémát? tehát 45 watt lesz a fényteljesítmény

2016. dec. 14. 20:36
 28/32 A kérdező kommentje:

A seachem matrix megszünteti a nitrát és nitrit szintet, már megvan, rendeltem is.


Minden eddigi tanácsért nagyon hálás vagyok nektek, főleg annak, aki a legtöbb választ adta, köszönöm a türelmet és a segítséget. Hála neked, elkezdtem az akvárium világot teljesen más szemszögből nézni!

2016. dec. 14. 20:40
 29/32 anonim ***** válasza:
a nitrát szintet nem fogja csökkenteni a matrix, csak marketing duma. Vízcserére ugyanúgy szükség lesz mellette.
2016. dec. 14. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 A kérdező kommentje:
Akkor minek kell, ha nem csökkenti? Akkor mégis hogyan kell a nitrátszintet csökkenteni?
2016. dec. 14. 20:49
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!