Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Kezdő akvarista vagyok,...

Kezdő akvarista vagyok, kicsit több, mint 1 éve.60 literes akváriummal, és a problémám, hogy az elmúlt fél évben sorozatosan kihaltak meg a halaim. Miért lett így?

Figyelt kérdés

Kezdésnek 5 algaevő harcsát vettem, 3-t ami a talajról eszik, 2-t ami az akvárium faláról. Valamint 5 plattit különböző színűeket(mind hím volt).


A plattik kezdtek el kihalni, azokból 2 piros maradt, amikhez vettem 2 db nőstényt. Ezek szaporodtak is, majd mind két nőstény meghalt. Minap az egyik piros hím is..

Talajon evő harcsákból 1-t halva találtam, egy másik furcsán viselkedett, megnéztem, és be volt a feje vérezve, mint a karácsonyi ponty miután leütöd a halászlébe.....


Fogalmam sincs mi a fene folyik az akváriumomban!

Rengeteg fórumot olvastam, márkás német(kint élek, cska az van)külső szűrőt vettem ami 100 litereshez van, megfelelő szűrőkkel bele, membrános levegőztetőt széles levegőztetőfejjel, légszűrővel a csövön, időzítővel 30 órát pihen, 3-at megy(a levegő).


Fűtés úgy szint benne, 26 fokosan tartva a vizet.

2-3 milliméteres talajzat , kék színű.

Növényeket rendszeresen cseréltem egy ideig, állandóan tönkrementek, elrohadtak, ezért mindig újat vettem, hogy ne legyen sok bomlástermék.

A csapvíz nálunk túl kemény, ezért a heti vízcserénél csak desztillált vizet rakok bele, Biotopol vízelőkészítővel, Profito és S7 Vitamix növényi tápanyaggal, utóbbitól nem rohadnak ki a növények(olyan gyorsan..)


növényi tápanyagot adok nekik, plusz algakorongot teszek az akvárium falára alul az algaevőknek.

Nemtudom milyen a "nem stresszel" hal, mert kezdő vagyok, de az enyémek nem tűntek soha túl feldobottnak.


ÉN már mindent megpróbáltam. Nem gondoltam volna, hogy ez ennyire nehéz lesz, pedig számoltam a felelősséggel, mindenre odafigyeltem, rengeteg fórumot olvastam, nem jöttem rá mi a baj.



2016. dec. 9. 11:45
1 2 3 4
 31/32 anonim ***** válasza:

Nézd, ezzel az erővel egy komplett könyvet is ide lehetne írni, de azt gondolom sejted, hogy senki nem fogja megtenni.

Ezért kérdeztem, hogy a nitrogénkörforgással tisztában vagy e, és ezek után ezért linkeltem egy kis szakirodalmat.

A 16. válasz végén. Nem tudom helyetted elolvasni, és értelmezni.


Egyébként ugyanebben a válaszomban azt is elmondtam, :


"Az ammóniát és a nitritet, a lebontó baktériumok bontják le, amit folyamatosan kimosol, meg kidobsz, a szivaccsal együtt. Így ezek a vegyületek a vízben maradnak, amivel az a baj, hogy erősen mérgezőek.

(meg részleges vízcserékkel a nitrátot, ez eddig is megvolt). "


Tehát azért kell a jó bio szűrő, hogy ne legyen ammónia, (az algásodás egyik legfőbb okozója) és nitrit, mert ezek nagyon kis mennyiségben mérgezőek.


Ezeket az anyagokat nitráttá oxidálják a baktériumok.

De a nitrátot nem lehet az akváriumban lebontani, mert ahhoz O2szegény környezet kell, az akváriumban meg nincs olyan.


Ezért kell vízcserékkel megszabadulni tőle, de elég hetente csak 1-szer, mert az már töredéke mértékben mérgező.


A fény...

Áh, nem is tudom...

Olvass a témában, nem tudok mást írni, mint amit a szakirodalom leír 50 oldalban...

2016. dec. 14. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/32 anonim ***** válasza:

Na, jókor köszönted meg a türelmet, pont most veszítettem el...

Bocs.


Amúgy nem, nem oldja meg a problémádat 45 watt fény.

Se a CO2.


El kell dönteni, hogy higthech akváriumot akarsz, vagy nem. Én nem javaslom.


Max 1 csövet tennék még be.

Viszont akkor át kell tervezni a növényzetet közepes fényt igénylőkre, és olyanokra, amit közepes tempóban nőnek.


De viszonylag algamentes akváriumot mindegyik rendszerben létre lehet hozni.


Csak nagyon kényes kiegyensúlyozottságban kell lenni

-a fénynek

-a mikro- és makro elemeknek

-a szénnek


egymással is, és a növények igényeivel is.


Ha alacsony igényűek, mindenből kevés kell.

Ha nagy igényűek, mindenből sok.


És az se jó, ha bármiből fölösleg van, meg az se, ha bármiből hiány.


Úgyhogy nem önmagában az egyiken, vagy másikon múlik, hanem ha változtatsz, akkor az 50 másik dolgot befolyásol.

2016. dec. 14. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!