Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Csigák vannak az akváriumban?

Nemes16 kérdése:

Csigák vannak az akváriumban?

Figyelt kérdés

mikor berendeztük az akváriumot beletettük a növényeket és észrevettem hogy vannak csigáim, másnap a leveleken ürülék volt és néhány növényt megrágtak. Akkor most mit csináljak a csigákkal károsak vagy baj ha leeszik a növény leveleit?

Válaszotokat előre is köszönöm!


2016. dec. 12. 18:07
 1/4 anonim ***** válasza:
59%
A csigák hozzátartoznak a vízi élővilághoz. Persze vannak növények, amelyeket előszeretettel megrágnak, ilyen növényeket ne tarts vagy a csigákat irtsd ki. Egyébként jó szolgálatot tesznek a szerves anyagok, hulladékok lebontásában.
2016. dec. 12. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
köszönöm a választ.
2016. dec. 12. 18:28
 3/4 Salx Narval ***** válasza:
Én úgy vettem észre, hogy az ép növényzetet ezek az apróbb csigák nem nagyon eszik, viszont ha sérült rothadó az-az puhább leveleket találnak azt felfalják. Lehet ha jobban megfigyeled kiderül, hogy nem a csiga teszi tönkre a növényt hanem csak lakmározik a sérült részen. Ez természetesen nem minden csigára igaz vannak köztük olyanok is amelyek megrágják az épp növényzetet is. Lényeg az, hogy meg kell figyelni és ha kell akkor ritkítani kell őket én csigacsapdával szoktam ritkítani de azt mondják jó munkát végeznek ezek a csigaevő csigák is.
2016. dec. 13. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ártani nem árt, de baromi gyorsan el fognak szaporodni, ha nincs, ami megeszi.

Kezdőként én is bekaptam egyik növényemmel pár csigát, egy hónap múlva volt már vagy 100 darab, három hónapra meg vagy 1000 kisebb-nagyobb az akváriumban.

Pakisztáni díszcsík oldotta meg a problémát, egy év alatt totál eltűnt minden csiga.

360 literre vettem 6 darabot.

2016. dec. 17. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!