Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Xifot szétszednék a szumátrai...

Xifot szétszednék a szumátrai diszmárna?

Figyelt kérdés

Az a vicc hogy akvárium dobozán fényképen együtt úszkál a xifo és a diszmárna. Hibás?

Azt olvasni a diszmárnákról hogy a nagy úszójú halakat csipkedik.

Mikkel lehet tartani?


2017. jan. 5. 20:37
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Dehogy csipkedik, ez egy ostoba sztereotípia, ami abból alakult ki, hogy sok paraszt túl kis helyen tartja őket, meg abból, hogy a szumik kíváncsiak, le kell kötni a figyelmüket, de ha ez a figyelem megosztott, akkor nem lehet probléma.


110 liter például tökéletesen alkalmatlan szumi és xifó együtt tartására.

10 szuminak önmagában kell a 110 liter (nem épp jó választás 110 literbe, mert nem igazán tudsz mást mellé tenni)

megnő 5-6 centisre, ekkora halaknak ilyen testfelépítéssel simán kell 7-8 litert számolni 1 halra.


Tehát csak a szumik leterhelnek kb 75 liter vizet. Marad 30 (és akkor jó indulatú vagyok) amivel még gazdálkodhatsz. És ami értelem szerűen lehetetlenül kicsi olyan 10 centis halaknak, mint a xifo.


Ez egyszerűen egy 200 liter fölött életképes társítás.


Hogy mivel lehet együtt tartani, az ahogy olvastad, képlékeny, milyen domináns hímet fogsz ki, leginkább attól függ.


Én volt hogy dániókkal tartottam őket, lehet szörnyülködni, hogy hú meg há, mert hogy az kicsit fátyolos úszós, soha semmi baj nem történt, és ebben pont a dánióknak volt szerepük.


Mert magukra vonták a figyelmet, nem unatkoztak a márnák, mert akkor egymással ment a harc, és az keményebb volt.

A dániókat néha megkergették, 1-1 másodpercre, inkább csak kíváncsi játék szinten.

Annyi, hogy ez is egy 180 literes akvárium volt.


Úgyhogy szélsőségeket leszámítva, olyan halakat amik lassan is úsznak, meg nagy fátyolos uszonyaik vannak, szinte bármivel együtt tarthatóak.


A méreten múlik minden.


Ha a 10 szumin kívül van bármi más állat még az akváriumodban, akkor ott a vége, oda több más semmi nem fér be!!!


Ha semmi más nincs, talán 1-2 anci az aljzatra, és ennyi.

2017. jan. 6. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

Ja most látom, 6 neont vettél melléjük.


A szumik 2-szer akkorák, és közel 2-szer annyian vannak. Mint ha etetni akarnád a szumikat.


Ha már kisebb rajhallal akarod párosítani, akkor értelem szerűen azoknak kell jóval többen lenniük, hiszen a raj ad védelmet.


Tehát 10 szumihoz 20 neon.

De hangsúlyozom, szintén 200 liter közeli társítás.

2017. jan. 6. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:
Hát najó.. abból indultam ki hogy a neon halnak egyáltalán nincs nagy úszójuk, meg h ilyen kisebbek gondoltam nehezebben is veszik észre. Meg olvastam egy fórumon hogy valaki irta hogy ő neki a diszmárnák között vannak a neonok és rá se hederitenek. Jó persze az se mindegy mekkora akvárium, mennyi neonnal. Xifot csak azért irtam hogy hogy lehet egy akvárium dobozán együtt mutatva a 2 fajt. nagy hülyeség.
2017. jan. 6. 09:31
 14/15 anonim ***** válasza:
64%
ember, valamelyik 54 literes dobozán látta arowanat meg diszkoszt :DDDDDD
2017. jan. 6. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Mondom hogy nem hülyeség, a xifó egy villámgyors hal, nagyobb mint a szumi, simán együtt lehet őket tartani.

Ráadásul a szumik gondoskodnak a túlszaporodás problémájáról is, mert a kicsi zömét levadásszák.


Egyszerűen csak más kategória.


Ha 110 literben akarsz 2 rajhalat tartani (jó, a xifo nem tipikus rajhal, viszont méretben elég nagy, és családostól kell tartani)

szóval ha 2 féle rajhalat akarsz, akkor ilyen neon méretű max 4 cm-es halakban tudsz tervezni.


Semmi baj a szumi-xifo társítással, csak dupla ekkora akváriumban életképes.

2017. jan. 6. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!