Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Baj ha a szőlőtőke kérgét nem...

Toma781 kérdése:

Baj ha a szőlőtőke kérgét nem szedem le teljesen?

Figyelt kérdés
2017. jan. 14. 13:52
 1/5 A kérdező kommentje:
És úgy rakom bele az akváriumba?
2017. jan. 14. 13:53
 2/5 patterson ***** válasza:
baj,a kéregben és alatta lehet fertőzés,és kifőzni,többször,sós víben
2017. jan. 15. 05:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Salx Narval ***** válasza:
Idővel leválik és pecázhatod ki az akváriumodból a kéregdarabkákat. Érdemes addig áztatni amíg fel nem puhul annyira, hogy könnyen lejöjjön és kéregdarabkák nélkül tedd csak az akváriumba. Én pvc forrasztóval égettem le a kisebb darabkákat amiket már nem volt türelmem kaparászni vagy a repedésekben, görcsökben voltak mélyebben. Azt ugye tudod, hogy teljesen ki kell szárítani, majd ezt követően legalább 1 hónapig áztatni kell és a vizet is többször le kell cserélni, utána jöhet egy alaposabb tisztítás és még legalább 1 hét plusz áztatás, hogy a kis szöszök is felázzanak, ill ha kicsapódig nyákanyag akkor elképzelhető, hogy tovább is kell. Ne sajnáld rá az időt mert jobb ezt egy edényben megcsinálni, mint egy berendezett akváriumból kiszedegetni és bosszankodni miatta. Én gyógyszertári csersavport is tettem az áztatóvízbe, hogy még jobban kikeményítse a fát és egyben fertőtlenítse is. Természetesen ahány ember annyiféle kép csinálja én így csináltam, nyilván másképp is lehet.
2017. jan. 15. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszi a segítséget:) Előszőr kiszárítottam utánna ázott 1-2 hétig, nagyjából letakarítottam egy kefével és most megint ázik kb 2-3 hete de még nem nagyon akar lejönni a kérge. Áztatom még egy ideig utánna kifőzöm és utánna addig áztatom amég opálos lesz tölle avíz
2017. jan. 28. 00:39
 5/5 Salx Narval ***** válasza:
Ne főzd, csak forró vízben áztasd a főzés roncsolja a szerkezetét és semmivel nem hatásosabb a forróvizes áztatásnál. Nem szabad a forróvízből kivett fát csap alatt lehűteni hagyni kell levegőn vagy a főzőedényben vízzel együtt lehűlni. A hirtelen és nagymértékű hőmérsékletváltozás szintén szerkezeti roncsolódást idézhet elő csökkentve a fa időállóságát.
2017. jan. 28. 04:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!