Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Akváriumi növény kosarába...

Akváriumi növény kosarába teszek virág földet és ugy teszem be a soder közzé?

Figyelt kérdés

Elöször át fözném a földet hogy minden dögöljön ki benne aztán 5 cm vastagon 1-2 mm soder be beledugnám!

Azért szeretném kiprobálni mert nem sok növényt tervezek azert nemakarom az egèsz aksi ajjába földet.


2017. jan. 14. 20:08
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem kell föld, tönkreteszi a vizet. A növény a gyökerein át a vízből felveszi a szükséges tápanyagokat. Egyébként meg a földből úgyis beleoldódna minden az akvárium vizébe.
2017. jan. 14. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Salx Narval ***** válasza:
Ültesd el rendesen a növényeket a talajban és dugj a gyökerekhez jó mélyen tőzegtablettákat vagy táprúd darabkákat. Növényes akváriumoknál vannak virágföldes tápozással próbálkozók de ők speciális körülmények között használják többnyire halak nélkül. Erős világítás, extra szűrés és sűrű nagymértékű vízcserék mellett, co2 beoldással dús növényzetet, talajtakaró növényeket nevelnek ezekben az akváriumokban. Egy normál akváriumnál kevés növényzet mellett nincs erre szükség. Növénykosarat semmikép ne használj, jobbak az ültetőedények ha csak itt ott akarsz növényeket és akkor csak azokba kell táptalaj, vagy a fent említett gyökértápok. Szóval én lebeszélnélek a virágföldről.
2017. jan. 15. 05:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
értem,.. és hogy néznek ki azok az edények? mert utána néztem es nem leltem semmit..
2017. jan. 15. 09:32
 4/5 Salx Narval ***** válasza:
Ezek nem speciálisan erre a célra készülnek ezért nem találod. Gyakorlatilag ez egy akármilyen cseréptál a méretét és formáját a növény méretéhez kell választani, magassága kb 4-5-6 cm legyen és az akvárium talajába kell süllyeszteni, értelem szerűen 8cm talajnál 7cm mélységű kell, lehet magasabb is de akkor kis dombot kell kialakítani felette, hogy ne látszódjon ( ez csak esztétikai szempont). Bármilyen edénykét használhatsz akár még műanyagot is csak azért nem tanácsolnám mert némelyikből kioldódhatnak mérgező anyagok is. Jó a cserép az üveg, a porcelán és az élelmiszeripari szabványnak megfelelő műanyagok. Az, hogy kör, vagy téglalap alakú tök mindegy, viszont akkora kell legyen, hogy a növény gyökérzete bőven elférjen benne, rá kell számolni, hogy idővel a gyökérzet 3-4 szeresére is nőhet. Az edény aljára teszed pl táptalajt és rá a fedőréteget. Beleülteted a növényt, a kisebbekből több is mehet majd az akvárium aljára teszed őket a kiválasztott helyekre, utána magát az akváriumot is feltöltöd a fedőrétegként használt talajjal úgy, hogy takarja el az edények peremét. Mint már írtam ennek csak esztétikai szerepe van akár a talajra is teheted ha téged nem zavar. Esetleg nagyobb kövekkel is körberakhatod ha nem akarod elásni és azt sem akarod, hogy látsszon. Szerintem még otthon is találsz megfelelő edénykéket ha jól körülnézel.
2017. jan. 15. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
kősz.... ki fogom probálni!
2017. jan. 15. 12:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!