Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mivel ragasszam be az üveglapo...

Mivel ragasszam be az üveglapot az akváriumba?

Figyelt kérdés

A teknőseimnek akarok csinálni száraz helyet,szereztem olyan üveglapot,amire könnyedén feltudnak mászni.Rendes

Arra gondoltam,hogy mester szilikon ragasztóval oldanám meg.Használhatok ilyen fajta ragasztót,vagy ettől bajuk lehet a teknősöknek?

Kérem csak olyanok írjanak,akik tényleg otthon vannak ebben.



2017. jan. 18. 20:23
 1/5 anonim ***** válasza:

Jó hozzá. FBS vagy bármilyen erős szilikon ragasztó.


Gondolom ilyesmit akarsz

[link]

2017. jan. 18. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Úgy is csinálhatod, hogy erősebb legyen, hogy először körbe, ahova ragasztani akarod az üveglapot és a ferde feljárót, beragasztasz 5-6 mm vastagságú üvegcsíkot.


Nem kell széles, amilyet az üveges le tud vágni, 1 cm is elég.


És erre a csíkra fekteted, és ragasztod a vízszintes és a ferde lapot.


Így nem csak az akvárium üvegéhez ragasztod, mert úgy csak az üvegvastagság adta felületen ragadna, hanem lesz egy stabil tartója is, amihez szintén hozzáragasztod.


És mit rá akarsz ragasztani, fakéreg, gyöngykavics, bármi, ami természetesnek hat, és jó lehet rajta mászni, azt is ragaszthatod ezzel.

2017. jan. 18. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
A csíkot úgy értem, hogy az 1-2 cm-es lapjával ragasztod fel az akváriumba, és az 5-6 mm-es vastagságára fekteted , és ragasztod a napozó lapot. (meg az akvárium falához is)
2017. jan. 18. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Salx Narval ***** válasza:
Én is az FBS ragasztót ajánlom de a Mester-nek is van rugalmas és vízálló üvegragasztója ami használható ide. Az üveglap helyett viszont hasított burkolókövet, köveket használnék szintén a természetes kinézete miatt, persze az üveget is jól ellehet takarni.
2017. jan. 19. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Sziasztok.Köszönöm szépen a választ mindenkinek,már meg csináltam az akváriumot,nagyon élvezik az új helyüket,bár szerintem nem sokára kell egy végleges nagy akvárium.Még egyszer köszönöm!
2017. jan. 23. 19:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!