Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Polipot szeretnék a tengerről...

Polipot szeretnék a tengerről behozni aksiba, de mégis hogyan tartsam?

Figyelt kérdés
A Horvát tengerről van szó,mert idén nyáron megyek oda és érdekelne,hogy milyen fajok vannak ott amik nem túl nagyok stb etetés tartásról tippek,mivel az interneten nem nagyon foglalkoznak tartásukkal mert gondolom jelentéktelennek tartják vagy hasonló

2017. jan. 30. 13:57
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
És ezt hogy kiviteleznéd? Hogy fogod ki a tengerből? Hogy hozod haza ,hogy az út során ne pusztuljon el ????
2017. jan. 30. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy kis halakat,csigákat ,kagylókat eszik.
2017. jan. 30. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
90%
Tilos hazahozni, és amúgy sem tudnád életben tartani, tegyél le erről.
2017. jan. 30. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
81%

Azért nem tartanak mert költséges a tartásuk, rövid ideig élnek és nem tűrnek meg más élőlényt.

De gondolom nálad a polit fogalma ott kimerül, hogy 8 lába van. Minek tartanál egy olyan állatot amiről fogalmad sincs és nem tudnád megteremteni a minimum életfeltételeket sem, mikor ő jól él ott ahol van.

Persze ez csak elméleti síkon van így, mert sem befogni sem a határon áthozni nem tudnád.

2017. jan. 30. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom komoly-e a kérdés, de az előttem szólók tökéletesen leírták az akciód buktatóit. Ha különleges víziállatot akarsz tartani (ami legális), ajánlom az axolotl-t. Bár remélem, nem miattam jut rossz sorsra egy szegény példány..
2017. jan. 30. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:
Ha polipot nem,de kishalakat és csigákat megpróbálok áthozni
2017. jan. 30. 14:49
 7/21 A kérdező kommentje:
Az "oltásoktól" függetlenül zöld kezet adok mindenkinek,és tippeket adhattok hogyan hozzam át a halakat élve
2017. jan. 30. 14:50
 8/21 anonim ***** válasza:
50%
bűncselekmény és állatkínzás, remélem elfognak a határon te szerencsétlen
2017. jan. 30. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
86%

1. Legálisan a megfelelő állatorvosi igazolások birtokában tudod áthozni az állatokat.

2. Ehhez komoly technika kell, nyáron valószínűleg hűteni kellene a vizet, mert a kocsiban simán felmegy 40 fokra is, s halaid megfőnek benne, miután elég sokat szenvedtek ezt megelőzően. Ezen kívül az oxigénellátásukról is gondoskodni kellene valahogy hazáig.

3. Ha eddig nem foglalkoztál akvarisztikával, akkor nem túl esélyes, hogy életben tudod tartani szegényeket még akkor sem, ha valami csoda folytán élve eljutnak hazáig, s az első 1-2 hétben nem válnak az áttelepítés okozta stressz áldozatává...

(Dolgoztam tengeri akvarisztikában, nagyon ritkán volt polip, mert nehéz tartani őket, és igen nagy anyagi befektetést igényelne. Ami volt, és megvették, az is hamar megborult szegény a tulajdonosoknál. Nagyon sajnáltam őket, én nagyon szeretem a polipokat. Pont ezért nem tartottam soha...)

2017. jan. 30. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:

De olyan halakat,amik ott vannak,biztos találsz állatkereskedésben is itthon.

Gondolj bele a szállításba: ha a határon át is tudnád hozni,mibe hoznád? Azért ez nem 1-2 órás út. Akváriumba nem tudod hozni mert kiborul. Befőttes üveg vagy zacskó az meg egyenlő a halállal,gondolom ezt nem kell magyaráznom,hogy miért.

Amúgy kagylókat (kagylóhéjat,nem élő kagylót) azt hozhatsz haza. ☺

2017. jan. 30. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!