Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Darakór vagy hasvízkór?

Darakór vagy hasvízkór?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Már tegnap észre vettem, hogy az egyik fehér mollim bágyadt, alig úszkál. Ma reggelre bedülledt a szeme és a testén dara szerű lerakódásokat vannak. Amit látok még, hogy 2 fekete és egy sárga mollinak fel van puffadva a hasa, de semmi màs tünet. Ami változott, hogy 3 napja lecseréltem a víz felét lágy vízre. Légyszi segítsetek! Köszönöm!
2017. márc. 21. 09:33
 1/3 anonim ***** válasza:
0%
a molly kemény lúgos vizet szereti...
2017. márc. 21. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A "dara szerű lerakódásos" példány minden bizonnyal darakóros. A többi példány nem lehet túletetve? Esetleg vemhesek? Bár vemhesség esetén fokozatosan nő a hasa nem egyik napról a másikra.

Ha hasvízkórosak lennének akkor pikkelyeik borzoltak lennének a püffedtség mellett.

2017. márc. 21. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hasznos választ. Lehetséges, hogy túl etetem, mert kettőnek ma reggelre lement a hasa. Csak még kezdő vagyok az akvarisztikában. A vizet vissza cseréltem keményre és kezelem a dara kórt.
2017. márc. 22. 07:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!