Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Talaj, szűrőanyagok savazását...

Talaj, szűrőanyagok savazását hogy kell elképzelni?

Figyelt kérdés
Többször olvastam már, hogy árium újraindításánál a már használt talajt savazzák. Nyilván "sterilizálás" miatt. De hogyan?
2017. márc. 21. 11:06
 1/2 Salx Narval ***** válasza:
Lágy és enyhén savanyú vizet kedvelő halak esetében szoktuk a savpróbát elvégezni homok és apró szemcsés sóder esetében azért, hogy az esetleges meszet észrevegyük. Ha savat öntünk mésztartalmú homokra vagy sóderre és az felhabzik ez esetben alkalmatlan ilyen akváriumba mert keményíti a vizet, vagy más talajt keresünk vagy kisavazzuk. Ez úgy történik, hogy egy megfelelő méretű műanyag edénybe savat pl sósavat öntünk a homokra és megvárjuk amíg abbamarad a pezsgés ill a felhabzás, ezután friss savat öntünk hozzá és ismét figyeljük, hogy pezseg e, ha már nem reagál a savra akkor leöntjük róla és tiszta vízben többször átmossuk az-az eltávolítjuk a savast. Az így elkészített talajt többször nem kell kisavazni elég átmosni, esetleg fertőtleníteni ha szükségét látjuk újraindítás alkalmával. Fertőtleníteni én neomagnollal szoktam, van aki ecetet, van aki sót használ, nyiván a sósav is használható de nem feltétlen azzal kell. A kosztól viszont többszöri vizes átmosással tisztítom.
2017. márc. 22. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2017. márc. 24. 21:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!