Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 2 hete végeztem kb 30 százalék...

2 hete végeztem kb 30 százalékos vízcserét az aksiba. Tiszta most is a vízük. Muszály zavargatni őket? Arra szeretnék választ kapni, hogy fontos a kéthetentei vízcsere vagy 1 hónapot is lehet várni vele? Az aksi 60 literes és két silverfox márnával.

Figyelt kérdés
2017. márc. 26. 07:10
 1/5 Salx Narval ***** válasza:
Amennyiben ezüst fonalalgázód van borzalmasan kicsi nekik az akváriumod és hetente ajánlatos 30% vizet cserélni. Amúgy egy 60-literes akváriumnál mindenképp ajánlott a heti részleges vízcsere akkor is ha kevés hal van benne. A havi vízcserét dús növényzetű, jól szűrt és alul telepített nagyméretű akváriumnál lehet esetleg csinálni, vízérték ellenőrzése mellett. Latin nevet írj, hogy biztosan azonosítani lehessen. Nekem a silver fox névről a robogók jutnak eszembe.:D
2017. márc. 26. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Hát ezekna halak nemigazán 60 literbe valók. Nemtudom jelenleg mekkorák, mindenképp HETENTE kell vízcserét csinálnod, de vízcsere után mérj nitrit, ammónia szintet, ha van mérhető nitrit szint és aznammónia se alacsony akkor inkámb heti 50℅-ot cserélj.
2017. márc. 26. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ekkora akváriumnál mindenképpen kell a minimum heti 30%-os vízcsere. Ha növényekkel dúsan telepített akkor is szükség van rá. És érdemes lenne elgondolkodni azon, hogy más inkább ilyen akváriumba való halakat tarts.
2017. márc. 27. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A részleges vízcserékkel nem zavarod őket.

Érdemes minimum ennyinél maradni!

2017. márc. 27. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tanácsokat!
2017. márc. 28. 06:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!