Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ezek a halak tarthatóak eggyütt?

Ezek a halak tarthatóak eggyütt?

Figyelt kérdés

54 literes akváriumot tervezek össze rakni.

Szűrő: aquael fan 2 vagy fan 3

Aljzat: manado + homok

Világítás: 2×50cm 8520 led

Növények: Hydrocotyle Tripartita,Cryptocoryne petchii,Echinodorus bleheri

A halakkal vagyok gondban....

Először is RC garnélák(8-10db) meg férnek a törpe szívóharcsákkal(2-3db)? (melyik a jobb algaevő?)

Másodszor a kék neonhalak tarthatók együtt zöldsávos törperazbórákkal? (kb 6-6 db-ra gondoltam)

Így ki jönne 12+3+10=25 élőlény az akváriumba, ez nem sok? Ha igen akkor szívesen várom a tanácsokat, variációkat.

Köszönöm



2017. márc. 31. 01:02
 1/10 anonim ***** válasza:

54 L ?

és a fény csak hideg fény?


pl. meleg fény: 6962H, vagy Cl-12,5-YW

Sok az "élőlény".

A fényszabályozást automatikusra tenném.

2017. márc. 31. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

... előző voltam.


Tarthatóak együtt.

Ha ennyire szépen összeállítottad az elképzelésed, azon csodálkozom, hogy az akvárium méretét mi alapján választottad?

Csak colstok?

2017. márc. 31. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Salx Narval ***** válasza:
100%
A harcsáknak és a neonoknak 20-24 foks víz kellene a razbórának viszont 25-28. Egy-egy rajban jó ha legalább 8-10 hal van, de inkább 12 mint 6. A harcsából is 4-5 db mehetne. Én azt tanácsolnám, hogy vörös neont válassz azok jobban kedvelik a melegebb vizet, valamint emeld a csapatok létszámát és az akvárium méretét. Ha most tervezed és elfér én 90-100 litereset ajánlanék. A neonoknak kicsi az 54 liter és megrövidítené az életüket ha folyamatosan melegebb vízben tartanád, ez a három dolog így együtt elég stresszelő. Mármint a melegebb víz, a kis csapat és a szűk mozgástér. Szerintem is kellene egy 5-6000K körüli fényforrás is, vagy felesbe, vagy csak az.
2017. márc. 31. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

-Szűrő: Fan3 nem fér be! A fan 2 is nagyon visítósan! Tulajdonképpen az se igazán fér be.


-Manado+ homok. Az minek?!?! Mi értelme?


-Világítás : Ennyiből nem tudom megmondani mi ez, legalább egy lumen érték jó lenne.


-Rc csak nanohalakkal tartható stresszmentesen, kék neon kilőve.

Algaevőből szerintem ekkora helyre elég 1 faj, vagy garni, vagy harcsa.

A rajhalak ennél nagyobb rajt igényelnek.

2017. márc. 31. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

...ja, és ezeket az állatokat nem lehet összeadni.

Össze lehet, csak nincs értelme.

Mind méretben, mind étrendben eltérnek egymástól, így vízterhelés szempontjából is .


Ja, és még egy gyenge pont a rendszerben, a nanohalak többségéhez hasonlóan sajnos a törperazbóra is erősen szereti a lágy vizet. Ideig óráig tartható csapvízben, de nagyon lerövidül az élettartama, soha nem lesz teljes díszben, és túl jó kondícióban.

2017. márc. 31. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Az akvárium mérete hely hiány miatt lehet csak ekkora. A világítás kiegészítést köszönöm, akkor 50cm 6500k+50cm 5000k lesz.

Szűrőt pont a halak mennyiségéből gondoltam, milyen más belső szűrő (hely hiány) lenne jó?


Halaknál pedig maradnék a zöldsávos törperazbóránál (10-12) és azt ki egészíteném akkor vagy rc garnikkal vagy panda páncélosharcsákkal (3-4). Esetleg valami párban élő hal el férne még az akvában...csak, hogy teljes legyen az összkép?

2017. márc. 31. 11:32
 7/10 anonim ***** válasza:
23%
Teljes lesz az összkép nyugi, csak fás zán rendezd be.
2017. márc. 31. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Általában a párban élő halak nagyobbak annál, hogy rc-kel lehessen tartani.

Szűrőből nem egyszerű jót találni. Nézd meg pl az eheim pickup 2010-est. Kicsit gusztustalan zöld, ellenben 2-szer akkora szűrőtérfogata van mint az aquaelnek, és be is fér.

2017. márc. 31. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Salx Narval ***** válasza:
Na, ez így már jobban hangzik és az ajánlott szűrővel szerintem dús növényzet mellett már jó lesz. Tőzegkivonatot, égertobozt érdemes tenni a vízbe és jó ha a háttér sötét színű. Én sem nagyon tudok párban tartható nagyobb halakat ajánlani a garnélák miatt, de szerintem elég is ennyi hal a garnélákkal kiegészítve.
2017. ápr. 1. 03:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, akkor törekszek a legjobbat ki hozni az akváriumból. Szőlő tőkéről vélemény?
2017. ápr. 1. 22:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!