Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Jó ez nekik, lehet beltenyészet?

Jó ez nekik, lehet beltenyészet?

Figyelt kérdés
Vettem e teknősöm mellé 3 lány és 1 fiú guppyt van levegőztetőjük és elistudnak bújni csak 25 fok hejett mert azt hallotam anyi kell nekik 28 van a teki miatt és lesznek kicsi guppik is akkor kell e valmi pluszba nekik és beltenyészet veszéje fenn áll e?

2017. ápr. 22. 13:42
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
Nem fog fennállni beltenyészet, a levegőztető is fölösleges. Ha beteszed a teki mellé a guppi valószínűleg lakoma lesz, ha el is tud bújni akkor meg folyamatos stresszben lesz amitől megbetegszik és aztán lesz belőle eledel. A teknős semmilyen hallal nem tartható együtt. Egyáltalán ez az ötlet hogy pattant ki a fejedből?
2017. ápr. 22. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:

Egy kicsit olvass utána a hal- és teknőstartásnak (talán a helyesírásodon is javítana), ahogy az előttem válaszoló írja a teknős nem társítható más állattal. A természetben is a hal az elesége, miből gondolod hogy az akváriumban nem fogja bántani?


Szerintem még az is komoly gond hogy ha levegőztető van is de nincs szűrő, a teknős miatt főleg hamar koszolódik a víz és a halak hamar mérgezést kapnak tőle.

2017. ápr. 22. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
2. válaszíró, totál fölösleges a szűrő a levegőztető, mivel nem olvas utána, még ha vesz is szűrőt, az valószínűleg szivacsszűrő lesz, ami a pocsolyát ami kell a tekinek de kevés a halnak, nem szűri át rendesen, nincs benne baktérium állomány. A teknős a guppira vadászni fog, éjjel és nappal is, maximum 2 napot adok a "közös életüknek".
2017. ápr. 22. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
Láttam több helyen is hogy együtt tartják a kettőt és levegőztető mellett vízmelegítő és szűrő is van bent 60 liter víz és a teknő nemfoglalkozik a halakkal mert nem tudja utolérni és folyamatosan 2 naponta etetem tehát nem hinném hogy éhes lenne és van mű meg élő növényzet is a ket faj jól !
2017. ápr. 22. 16:55
 5/20 A kérdező kommentje:
Ja és 3 napja együtt vannak
2017. ápr. 22. 16:56
 6/20 anonim ***** válasza:

Az hogy az üzletben mit tátsz felesd el, ott az értékesítés a lényeg minden más másodlagos. Otthoni körülmények között egy olyan helyzetet teremtettél meg, ami a természetben nem fordulhat elő. Ezt a tényt félretéve, az ékszerteknős ragadozó, nem csak akkor támad amikor éhes, ez ösztön a halat tápláléknak tekinti. Az akváriumi halakat a teknős látványa stresszeli, amitől legyengül az immunrendszerük és megbetegszenek a végeredmény a hal pusztulása.

Azonkívül, a teknős jelentősen terheli a vizet, amiben felgyűlik az ammónia és különböző bomlástermékek, ezeket szivacsszűrő nem tudja kiszűrni mivel kevés a szűrőben kialakuló baktérium állomány. Ettől ammónia mérgezést kapnak a halak. A guppinak szüksége van a megfelelő vízminőségre, a megfelelő fejlődéshez és életkörülményekhez.

Az hogy most elvannak az egy állapot ami bármikor felborulhat. Amit csinálsz nem az akvarisztika kategóriába tartozik!

2017. ápr. 22. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
Nem boltba láttam hogyegyütt vannak és ha a halak a teknős mellett esznek nem hinném hogy zavarja őket és gondolom te nem próbáltad még a könyvek böl mindenki okostud lenni de én tapasztalom hogy nincs gond hapedig nem válaszolsz arra hogy az a hal kibirja a 28 fokot akkor inkább mást idegesíts!
2017. ápr. 22. 18:22
 8/20 A kérdező kommentje:
Én egy szóval se írtam hogy belső szűrőm van mert nem igaz
2017. ápr. 22. 18:32
 9/20 anonim ***** válasza:

Így igaz a könyvek okosítanak. Te pedig ahogy látom, nem igen műveled az olvasás tudományát, és most lenézve engem aki olvas, várod a választ, amit olvastam, a guppikról. Mivel neked a gyakorlat hasznosabb a háttérben leírt tudománynál, nem értem a kérdésed. De mivel az állat nem játék, a 28 fok a plafon a guppinak.

A beltenyészet pedig az első generációnál nem annyira vészes, idővel viszont frissíteni kell az állományt. A guppi szaporodása ösztön, és nem a jóllét jelzője.

A témát lezártam, szimplán a halakat sajnálom. Magamban a véleményemet kialakítottam, és szerintem én többet hüly e kérdésre nem válaszolok.

2017. ápr. 22. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm hogy végre sikerült válaszolnod. és olvasok sőt szeretek olvasni csak nem lehet pontosan felállítani egy faj viselkedéseit jellemzőket lehet keresni és vannak is, de ahogy te is megmontad ezek nem játékok és nem lehet mindegyikre raragasztani egy cédulát és kitenni a polcra vannak kivételek és eltérések. én nem azt mondom hogy nem lehet könyvekből tanulni csak hát ha látom úgy már kicsit háttérbe kerül a tudomány.most hogy tudom nem jó nekik a 28 fok változtatok a hejzeten
2017. ápr. 22. 19:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!