Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Jó ez nekik, lehet beltenyészet?

Jó ez nekik, lehet beltenyészet?

Figyelt kérdés
Vettem e teknősöm mellé 3 lány és 1 fiú guppyt van levegőztetőjük és elistudnak bújni csak 25 fok hejett mert azt hallotam anyi kell nekik 28 van a teki miatt és lesznek kicsi guppik is akkor kell e valmi pluszba nekik és beltenyészet veszéje fenn áll e?

2017. ápr. 22. 13:42
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:

Az a baj hogy ezt nem érted, hogy a könyvek nem egy egyed vagy egy adott állomány viselkedéséről szólnak, hanem maga a faj igényeiről és viselkedéseiről. Azt a könyvet nem úgy írták a halakról hogy tartott valaki egy akváriumba halat és az alapján ami ott történt írta le, hanem sok-sok akváriumról és populációról gyűjtött tapasztalatot foglaltak össze.


Persze, a természeten élnek a tavakban teknősök és halak is, egy tóban. Egy nagyon nagy tóban. Ahol a halak csak akkor látnak teknőst amikor az vadászik rájuk, nem folyamatosan.

Gondolom pici még a teknősöd hogy elvan egy ekkora akváriumban, nem lehet sokkal nagyobb egy gyufásdoboznál vagy még akkora se. Tudod mekkorák az én kb tizenöt éves teknőseim? Hát jócskán túlnőtt már mindkettő egy férfi széttartott ujjú tenyerén. Remélem érted mire akarok kilyukadni. Az a teknős hamar elkezd nőni, és ösztönből vadászni a halakra. Tudom hogy te három nap után most nagy szakértője lettél a teknősök és halak együtt tartásának, de mi most nem kicseszni akarunk veled hanem megkímélni a csalódástól és az állataid kínlódásától.

2017. ápr. 22. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
te írtad,h nem tudja elkapni, tehát kergeti, stresszes a hallnak ,kvázi kínozod. a teknősnek kevés 60 liter , akkorát kulázik úgy lerontja a vizet, a halaknak méreg, tehát duplán kínzod őket... 3 napja van... majd éjszaka levadássza ne aggódj tökfej, a tanácsokat elutasítod,reménytelen állatkínzó vagy, plüss állat való neked. a teki is hamar kinövi a 60 litert, szóval lassan őt is kínozni fogod, ennek a mestere vagy..
2017. ápr. 22. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:
A 60 litert úgy értsd hpgy csak félig van az alvárium
2017. ápr. 22. 22:16
 14/20 A kérdező kommentje:
Én pont arrol beszéltem hogy nem egy akvárium igényei vannak bent hanem átlag tehát nem az ami mindenkinél igaz a teknősöm pedig már három éves talán 10 centi hosszú
2017. ápr. 22. 22:20
 15/20 A kérdező kommentje:
És a nem tudja elkapni alatt azt értem meg se próbálja mert nem hülye
2017. ápr. 22. 22:21
 16/20 A kérdező kommentje:
Elmondom hogy él a teknősöm hogy akkor írd le létszi mit változtassak:maga az akvárium 40 centi széles és magas és 70 centi hosszú ebböl 25 centi van feltöltve van bent neki egy vízmelegítő ami mindig 28 fokon tartotta a vízhőmérsékletet de most vissza vettem 26 ra eg külső szűrő és a száraz kiülője felett eg uvb lámpa ezeken kívül élő és mű növények plusz egy levegőztető a guppiknak ezekkel kínzom szerncsétlen pontosan most megmérve 12×10 centis páncélú sárgafülű égszerteknősöm
2017. ápr. 22. 22:40
 17/20 A kérdező kommentje:
Utolsó elötti elhiszem hogy jót akartok van egy 60 literes aksim azt fél nap alatt működőképessé tehetem és 2 nam mulva belerakhatom őket vsak én nem láttam hogy gondjaik lettek vopna a guppiknak mert rendesen esznek és mozognak nem tűnnek frusztráltnak de most hogy végre megtudtam nem jó a 28 fok cselelszem én se akarok rosszat nekik azért kérseztem meg mert én nyul szapórító vagyok van egy kisebb álományom a tekim meg van 3 éve és gyerekkorom óta állatok között avgyok falun nevelkedtem tisztába vagyok az érzéseikkel csak ez a halasdi új nekem
2017. ápr. 22. 22:49
 18/20 anonim ***** válasza:
Arra kérlek olvasd el még egyszer amit írtam a víz hőfokra és értelmezd.
2017. ápr. 22. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 A kérdező kommentje:
Én eztértelmeztem nem szabad feljebb vinni de már ez se a legjobb ha nem jól fogtam gel akkor létszi javíts és ha sok akkor nyugottan lejjebb vehetem
2017. ápr. 23. 00:28
 20/20 Kulamulabula válasza:
Szia! Nekem pézsmateki van! Vettem hozza 3 halat, 2 guppit egy mollit vagy mit. Másnap az egyik guppi megdöglött. Azt megette a teki. A nőstény hal maradt ami azóta (3 hónapja) másodszor ellett. Még a kicsiket se eszi meg a teki, nemhogy a nagyokat. Naphosszat bujkál a teki, a halak meg vígan élnek. Tehát én nem értek egyet azzal h nem fér meg a két faj. Van h a hal mellette "alszik" ott lebeg fel órát mellette és nem is kap utánna, esze ágában sincs...
2017. jún. 12. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!