Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Porlasztóval kapcsolatos kérdés?

Porlasztóval kapcsolatos kérdés?

Figyelt kérdés

Szakmai segítséget szeretnék kérni, akváriumomba szeretnék szellőztetést és ezt a legegyszerűbb módon szeretném megoldani. Külső szűrő van így nem opció a levegőztetős belső szűrő, nem is igazán szeretnék. Sokat hallottam már ezekről a porlasztókról, de sose láttam még egyet se összeszerelve hogy mi kell hozzá, mindig csak a végeredményt. A neten árult dolgok között se tudok kiigazodni, látom hogy van porlasztókő meg cső stb de nem igazán értem hogy működik az egész.


Az lenne a kérdésem, hogy a legegyszerűbb (és viszonylag olcsóbb) porlasztót hogy állítsam össze, mi kell hozzá? Esetleg ha valaki linkel azt is megköszönném.



2017. máj. 10. 20:10
 1/2 anonim ***** válasza:

Szerintem kevered a CO2 rendszerrel, az tényleg bonyolultabb.


Amire te gondolsz, az egy légpumpából, egy csőből és egy porlasztókőből áll és oxigénbeoldásra használják. A légpumpa nyomja a levegőt, az végigmegy a csövön, a porlasztó meg apróbb buborékokra bontja(gyakorlatilag egy porózus anyag amihez hozzá lehet csatlakoztatni a csövet).


Átlag akváriumban semmi szükség rá, elég annyi, hogy a szűrő áramlata mozgassa a vízfelszínt.


[link]

2017. máj. 10. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors választ!

Igazából nem voltam biztos benne hogy maga a kőre mondják hogy porlasztó, vagy az egész rendszerre, annyiféleképpen láttam már hogy árulják neten (állatkereskedésben meg aztán képesek a legdrágább hülyeséget rám sózni így nem bízok bennük). Most már értem a rendszert. Még meggondolom, hogy behelyezzem-e, igazából tetszik maga a látványa is ahogy egy részen szépen buborékoztat.

2017. máj. 10. 21:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!