Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mivel kezeljem a bettámat?...

Mivel kezeljem a bettámat? Már több mint egy hónapja megcsipkedte a hím.

Figyelt kérdés
Külön aksiba tettem,de nem gyógyul,csak romlik.Egy icipicit tépte meg a farkát,most meg már mintha a húsa is rohadna.Egyre rosszabbul néz ki.A kereskedésben DEZINFEKTET ajánlottak,de nem használ.Már alig bír úszni,mert semmi farkuszonya nincs.Ma meg észrevettem egy kis csonkot,azt hiszem a gerince látszik hátulról,de persze ez nem biztos.Tudnátok valamit ajánlani?????Vagy már rajta nem segíthet semmi....
2010. máj. 16. 10:11
 1/7 Salx Narval ***** válasza:
Ne hagyd tovább kínlódni,ilyen előrehaladott állapotnál, már nem használnak a gyógyszerek.Máskor, ha így jár egy halad, azonnal tedd külön és cseppents a sérült úszóra, farokra malchit z-t vagy metilént. Ha a testén sérül akkor a vízbe kell tenni fertőtlenítőt a penészgombák ellen.Ha nagyobb a sérülés akkor aquafuránt is.Jó hatásúak a nyálkavédő vízelőkészítők is,pl SERA Aquatan,a fertőtlenítők mellé.
2010. máj. 16. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Külön volt téve,és azért vártam,mert annyira bíztam abban a szerben amit a kereskedésben kaptam.Megemlítettem nekik a malachit z,de azt mondták az nem jó.Nem értem miért nem tudnak normális felvilágosítást adni,pedig nekik tudni kellene.Nagyon sajnálom szegénykémet,egyébként nem látni,hogy szomorú lenne eszik,mozog.
2010. máj. 16. 11:05
 3/7 Salx Narval ***** válasza:
Nem korholni akartalak, csak tanácsot adni.Tudod a malachit és a metilén festékanyagot is tartalmaz ezáltal szinte feltapasztja a fertőtlenítőt a hal testére,de közvetlen csak a farkukra, úszójukra,szabad csepegtetni, nyílt sebre nem.Nem lett volna rossz a dezinfekt sem, ha ad hozzá parakillt, vagy aquafuránt.
2010. máj. 16. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Tanultam a hibámból,holnap megyek és beszerzek mindent,hogy ha legközelebb kell akkor kéznél legyen,bár remélem nem lesz rá szükségem.Az ívásnál tépte meg.A szerencse az,hogy kb 100db kicsit nevelgetek :) remélem lesz közte egy ami majd rá hasonlít :)))
2010. máj. 16. 12:06
 5/7 Salx Narval ***** válasza:
A női génállomány fog öröklődni első párzáskor.A legtöbb lány az anyjára fog hasonlítani.Sok sikert a kicsik felneveléséhez.És valóban figyelni kell ha ikráznak, mert hamar megtörténik a baj és akkor gyorsan cselekedni kell.Néhány csepp xantakridint, vagy malachit zöldet, tegyél a kicsik vízébe a penészgombák ellen, literenként 2-3 csepp.
2010. máj. 17. 05:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Ok!Köszönöm!!!
2010. máj. 17. 07:02
 7/7 A kérdező kommentje:

Lenne még pár kérdésem,remélem még észreveszed.

Eddig főtt tojás sárgáját kaptak de ma vettem sera artemia mixet.Ez pete és sókeverék.Le van írva rajta,hogy 28 fokos vízben egy napig tartsam.Ha kikelnek boríthatom a kicsiknek,vagy le kell őket szűrni,és ha igen akkor mivel?

A másik pedig,hogy hány naponta cseréljem a vizet?10 literes az aksi.Még nem szívtam le az alját,mert féltem a kicsiket.Ma 5 naposak.

Bocsi a sok kérdésért!!!!!!!!!!!!! :)

2010. máj. 17. 11:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!