Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Honnan tudhatom meg hogy az...

Honnan tudhatom meg hogy az akváriumom jól ragasztott?

Figyelt kérdés

Az új 200 literes akváriumom ragasztásán aggódok jelenleg (mint eddig minden máson ezzel kapcsolatban) amit gyárilag rendeltem az aquafauna.hu oldalról. Ekkora víztömegnél azért óvatos az ember, honnan tudhatom ha nem megfelelő a ragasztás? Szélességében nagyjából egyenletesen van elosztva, a ragasztó "felülete" nem egyenletes, mintha el lenne kenve, nem olyan domború mindenhol, szó szerint olyan mintha újjal simítottak volna rajta néhol. Nem tudom hogy működik az akvárium ragasztása, sose csináltam még. Illetve ennek is hasonló az illeszkedése sok helyen mint ennél a kérdésemnél a másik akváriumomnál https://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__halak-akvarisztika__..

Még nem volt feltöltve vízzel, remélem nem ereszt, egyébként jónak tűnik de hát laikusan nem tudom igazán. Kérlek nyugtassatok meg hogy ez nem gond a ragasztásnál és az illeszkedésnél!



2017. máj. 17. 18:35
 1/6 Salx Narval ***** válasza:
Általában feltöltik a nagyobb akváriumokat mielőtt eladnák és pár napig tesztelik. Persze ez sem garancia, hiszen a nem megfelelő ragasztó, a nem megfelelően tisztított üveg nem azonnal szokott problémát jelenteni, akár hosszabb idő is eltelhet mire előjönnek a gondok. Megnyugtató válaszokat a gyártótól kellene kérned én mégis mit mondhatnék azzal nem sokra mész, ha én a hasamra csapok és jónak, vagy rossznak ítélem látatlanban. Rálehet kérdezni a ragasztó típusára és arra is, hogy volt e vízteszt, valamint, hogy vállalnak e valamiféle garanciát a munkájukra azontúl, hogy folyás esetén ingyen megjavítják. Egy ekkora akváriumot használat előtt érdemes feltölteni és pár napig tesztelni mielőtt a helyére kerülne, még akkor is ha ezzel csak a nagyon nagy hibákra derülhet fény az-az szivárog, vagy nem szivárog. Ha nincsenek kereszt irányú merevítők én biztosan tetetnék rá, mert én is szeretek mindent túlbiztosítani.:D Minden esetre töltsd fel teljesen, ha majrézol akkor ne a helyén, aztán alaposan vedd szemügyre.
2017. máj. 18. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Kettőszáz literesre már kell keresztmerevítő?

Két hosszmerevítő van rajta amúgy, nem igazán ismerek itt nálunk üvegest és elég körülményes lenne az egész. Mondjuk az a gázos hogy nincs olyan hely ahol tudnám csinálni a próbatöltést a helyén kívül, mert emeleten lesz.


Igazából arra lennék kíváncsi hogy amikor más megveszi az ilyen nagyobb akváriumot szokott-e előtte változtatni rajta (most gyárira gondolok nem külön üvegessel ragasztottra).

2017. máj. 18. 11:44
 3/6 Salx Narval ***** válasza:
A hosszmerevítő csak akkor ér valamit ha végig éri az akváriumot, ha csak egy-egy oldalhoz van ragasztva az tetőtartó. Nem tudom, hogy szoktak e mások tetetni én igen, még a 100-literes akváriumom tetőtartójának is keresztmerevítőt tetettem, 200-literesre biztosan tetetnék, még az aljára is.:D Mint írtam én alapból túlbiztosítok, talán majd írnak mások is akik megnyugtatnak ez ügyben. Nézd, ha így készítik őket tucatjával akkor biztosan jó így is, már biztosan változtattak volna rajta ha panasz lenne rájuk. A baj általában nem mindjárt hanem akár évek elteltével jelentkezik, mármint ha van. Nálam a 300-literes középmerevítője 2-év után vált le, jobban mondva akkorát durrant mint egy vadászpuska.:D Szerencsére a két keresztmerevítő megtartotta, de szép nagy hasa lett az akváriumnak. A tiédnek 100kg-al kevesebb súlyt kell tartania, ez megnyugtató talán.
2017. máj. 19. 04:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Ezt az akváriumot rendeltem: [link] a variálható szettben, a két hosszmerevítő kb így néz ki rajta, viszont elég széles üveglapok, tehát nem csak egy csík amilyennek elképzeltem (sose volt még merevített akváriumom, a majdnem 100 literesen sincs), és ahhoz képest a felragasztott hosszmerevítők 5 cm szélesek és 73 cm hosszúak, ugyanúgy 8 mm-es üvegből.


Megnézem mint produkál majd ha végre megjön a bútor és feltöltöm először, ha csinál egy 5 mm-es hasat akkor ha már futja a 2-3 hetét és van benne aljzat meg növény még mindig leengedhetem és egy üveges gyorsan bedobhat 1-2 keresztmerevítőt.

2017. máj. 19. 13:31
 5/6 A kérdező kommentje:
Feltöltve csak 2 mm hasasodást produkált, szóval ez elég jónak mondható szerintem ekkora akváriumnál, majd meglátom hogy viselkedik a közeljövőben.
2017. máj. 20. 20:25
 6/6 Salx Narval ***** válasza:
2mm az tényleg jó, az enyém kb5-6 mm hasasodott amikor levált a középmerevítő, persze 50cm-rel hosszabb és 100-literrel több víz az azért elég sok. Biztosan jó lesz ennyi hasasodás az semmi, valószínűleg nagyon jó minőségű üveg.
2017. máj. 20. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!