Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 1 hete vettem 1 tarisznyarákot...

1 hete vettem 1 tarisznyarákot és nem eszik. Miért?

Figyelt kérdés
Legtöbbször a sötét odújába visszahúzódik és éjszaka hallom csak hogy előjön. Sok mindennel próbálkoztam már,de nem látom hogy enne :( Utánanéztem,ez talán vedlés lesz,vagy mi? :S
2010. máj. 17. 10:13
 1/4 Salx Narval ***** válasza:
Tegyél a barlangja bejáratához negyedbe tört tablettát,forrázott spenótlevél darabkát, kiáztatott pici májdarabkát stb.Éjjeli állatok,(de azért nappal is mozognak majd ) ezért este adj neki, lehetőleg olyan helyre, ahol a halak nem érik el.A spenótlevélre tegyél követ, majd csipked magának ha éhes lesz.Társas akváriumban eleinte félénk,főleg ha nagyobb halak is vannak, de majd megbátorodik.Nagyon fontos a számára egy biztonságos hely, ahol nem zavarja semmi.A rákok számára készített tabletta, fontos számukra, mert olyan anyagokat tartalmaz, ami kell majd nekik a vedléshez, csakhogy ezt a halak is szeretik.:D Be kell tolni egy pálcával a barlangjába, mert eleszik előle.Később már a kisebb halaktól, meg is tudja védeni.Ha teheted rendezz be neki egy kis akváriumot, és vehetsz társakat is mellé,ott sokkal nyugodtabb lesz és többször láthatod nappal is.Vedléskor 4-5 napra is eltűnik.És igen, az új hely, a megváltozott vízértékek, kiválthatják a vedlést.
2010. máj. 17. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
Aranyos lehet:) Még nem hallottam, hogy rákot is lehet otthon tartani. Majd utána nézek.
2010. máj. 17. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Salx Narval ***** válasza:
Ha esetleg visszanézel, itt egy videó róla.De más fajtákat is lehet tartani.És több garnéla faj is megél édes vízben.Érdemes utána nézni, ha érdekel. [link]
2010. máj. 17. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2010. máj. 18. 05:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!