Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Bélgyulladás lehetséges?

Bélgyulladás lehetséges?

Figyelt kérdés

Egy zebradánión és díszmárnán vettem észre a tüneteket. Mindkettejük végbélnyílása pirosas árnyalatú. Szépen esznek egyébként. A márnának a hasa mindig lapos ennek ellenére éa kissé kedvetlenebb (olykor fejre áll ami tudom hogy a nitrátmérgezés jele lehet de csak ő csinálja a többi nem és a tegnapi részleges vízcsere után is láttam előfordulni). A dánió hasa viszont kissé nagy és göcsörtösnek tűnik, foltokban mintha ki lenne pirosodva. Hasvízkórra nem gyanakszok. Vegyesen kapnak fagyasztott és szárított vörös szúnyoglárvát, granulátumos tápot és algatablettát. Tegnap kaptak először fagyasztott artémiarákot. Nincsenek túltelepítve se, a többiek egészségesnek tűnnek.


Mi lehet a gond? Gondolom erre a gyógyszeres fürdő nem segít. Koplaltassak? Esetleg valami tanács?



2017. jún. 15. 07:48
 1/1 anonim ***** válasza:
ezek nem bélgyulladás jelei. nitrátmérgezés csak túltelepített illetve elhanyagolt akváriumnál lehet, jobb lenne, h ja leírnál mindent.
2017. jún. 15. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!