Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Lehetséges hogy bélgyulladásom...

Lehetséges hogy bélgyulladásom van. Lehet így szoptatni?

Figyelt kérdés
Szerdán megyek orvoshoz, remélhetőleg csak bélgyulladás. Párom és az anyukája is azt mondja hogy így nem kellene szoptatnom a Kisfiam. 5 és fél hónapos. A betegség miatt és hogy ideges is vagyok egyre kevesebb a tejem, pedig nagyon szeretném továbbra is szoptatni. Mi a véleményetek? Előre is köszönöm a választ!

2013. nov. 22. 20:50
 1/3 anonim ***** válasza:

csak akkor ne szoptass, ha olyan gyógyszert kell szedned, ami árt a gyereknek (és az orvos ezt kifejezetten mondja) amúgy a betegség nem megy át a tejjel - mivel az ellentétes lenne az élettel.

én azt hallottam, hogy még a szalmonella vírus se megy át az anyatejbe, pont azért, mert az anya szervezete védi az utódot minden módon.

ha mondjuk fertőző beteg az anya, és a gyerek is elkapja (nagy valószínűséggel) akkor az anya szervezetében termelődő ellenanyag átkerül az anyatejjel a gyerekhez, így győzik le együtt a nyavaját (ezért jó a szoptatás, és ezért mondják, hogy védettséget ad az anyatej a gyereknek) - ezt sokan nem hiszik el, pedig ha belegondolnának abba, hogy az emberi faj több millió éves...

szóval először is, erre gondolj, másodszor várd meg, mit mond az orvos, ne aggodalmaskodj :) amúgy fel is hívhatsz szoptatási tanácsadókat, vagy írhatsz nekik, ők lehet, mivel szakértők, meg tudják neked mondani, hogy milyen esetben NEM szabad szoptatni.

ne izgulj, ne stresszelj mert megérzi a baba a hangulatodat! :) inkább tedd cicire a babát, és így relaxálj, bújjatok össze a kicsivel! a baba, meglátod, gyógyító hatással lesz rád :)

2013. nov. 22. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 xStefix ***** válasza:

Nem vagyok szaktanácsadó, de tudtommal nyugodtan lehet.

Betegség tekintetében csak néhány olyan súlyos állapot van, amikor ellenjavallt a szoptatás, de a bélgyulladást nem említettük.

A gyógyszereknél pedig a legtöbb típusban van olyan szer is, ami mellett lehet szoptatni, úgyhogy érdemes ilyet keresni. Ezzel kapcsolatban is érdemes IBCLC-nél érdeklődni, főleg, ha az orvos a szoptatás felfüggesztését javasolná az adott gyógyszer mellett (legtöbbször ez túlaggódás és azért mondják, hogy bevédjék magukat).

Jobbulást neked!

2013. nov. 24. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Mindkettőknek nagyon köszönöm a választ! Nagyon hasznos volt!

Jelenleg úgy nézz ki hogy 3 napos Normaflore kúra után megszűntek a panaszaim. Persze azért orvoshoz még elmegyek, de bízom benne hogy ennyivel megúsztam!

2013. nov. 24. 21:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!