Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » A folyami halak végig úsznak...

A folyami halak végig úsznak a folyón?

Figyelt kérdés
Vagy a folyó egy bizonyos részén élnek, ahova mindig vissza úsznak árral szemben? Úgymond ami a saját területük?

2017. júl. 14. 02:47
 1/5 Salx Narval ***** válasza:
Nem kimondottan folyami hal a lazac de élete során tuti, hogy legalább kétszer végigússza a folyót ahol született.:D Szerintem a folyami halak között vannak vándorló és bizonyos határok között mozgók is, egyes halak főleg a ragadozók ill öregebb anyahalak egy bizonyos folyószakaszhoz vagy kimondott helyhez ragaszkodnak ill gyakran visszatérnek pihenni vagy ívni. Ezeket persze csak a megfigyeléseimre alapozom még a régi időkből amikor horgásztam folyón is és főleg nagyobb harcsákra, csukákra és anyapontyokra vonatkozik, ezeket konkrétan láttam, legalábbis én biztos vagyok benne.:D
2017. júl. 14. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Szerintem is fajta függő.
2017. júl. 14. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ritka kivételek természetesen vannak-, mint pl. az előttem válaszoló írta, hogy lazac az egész folyót végig ússza. Viszont a fajok zöme egy jól körülhatárolható szakaszon belül él. A hidrobiológia a következő szinttájékokra osztja fel a folyókat:

- pisztráng szinttájék,

- pér szinttájék,

- márna szinttájék,

- dévér, vagy ponty szinttájék,

- félsós (brack) szinttájék,

A szinttájékok a nevüket a legjellemzőbb fajról kapták. A szomszédos szinttájékok élesen sohasem különülnek el egymástól, különösen a határ környékén keverednek a fajok, de az már szinte elképzelhetetlen, hogy a ponty felússzon a pisztráng területére, vagy fordítva.

2017. júl. 15. 03:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Elnézést! a felsorolásból a paduc szinttájék véletlenül kimaradt. Ha bővebb infót akarsz, akkor itt érdemes szétnézni: [link]
2017. júl. 15. 04:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Fajfüggő. A sügér például ledekkol, de ha valahol van egy vízerőmű, az nagyon lehatárol mindent. Amióta van vaskapu, megszűnt a viza, galóca, tok és még pár nagyság a Dunában.
2017. júl. 15. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!