Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Lehetetlen megoldani?

Lehetetlen megoldani?

Figyelt kérdés

Kicsi akváriumot szeretnék, dekoratívat. Az első elképzelésem az volt, hogy veszek egy 20 literes gömbakváriumocskát, az aljára teszek valami szép színes kavicsot, az akvárium közepére 1 díszt, mondjuk 1 várromot, amiben a halacskám elbújhatna vagy 1 kicsi hajóroncsot és mondjuk 1 növényt. Hát elkezdtem utána olvasni és rájöttem, hogy a gömbakvárium rettenetesen rossz 5let mert gyönyörű és itt meg is áll a dolog. Azt írták többen is, hogy állatkínzás. Aztán mindenhol tippeket írtak hogy hogyan készítsenek az emberek hatalmas akváriumokat.

Nincs megoldás arra, hogy hogyan tudnék csinálni 1 olyan akváriumot ahol 2 díszes halacska eléldegél, nem zavarna engem a zúgás és a fény viszont mégis kényelmes a halaknak és díszíti a szobát?


2010. máj. 22. 17:08
 1/9 anonim ***** válasza:

hmm...kicsi, nem gömb alakú akvárium esetleg?


[link]

2010. máj. 22. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Vegyél egy 10 literest...,a kicsi gyorsabban algásodik.
2010. máj. 22. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Salx Narval ***** válasza:
Bármelyik üzletben vásárolhatsz 10-20 literes,szögletes akváriumot is.Ugyan itt,felszerelést,dekorációt,köveket,talajt,növényt és halakat, sőt tanácsot is kaphatsz. Bár ez utóbbit, inkább tapasztaltabb akvaristáktól kérj, mert sajnos sok helyen az eladók, csak a saját érdeküket nézik és mindent rád szeretnének sózni.Mindenek előtt, egy- két akvarisztikával foglalkozó könyv, vagy oldal elolvasását javasolnám, hogy valóban a szobád dísze legyen és ne csak bosszúságot okozzon neked.Jó halazást és olvasást.
2010. máj. 23. 04:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

A színes kavicsos várromos bugyborékoló kincsesládás akváriumoktól minden jóérzésű akvaristának kinyílik a bicska a zsebébe...


Inkább valami hasonlót csinálj garnélákkal, azok amúgy is jópofák:


[link]


[link]

2010. máj. 23. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat :)

Utolsó megmondod hogy mi a rossz a hajóroncsban vagy a kincsesládában?

Köszönöm a tippeket elolvasok majd pár könyvet:)

2010. máj. 23. 14:15
 6/9 anonim ***** válasza:

Mi a rossz?


Szerinted mennyire természetes környezet egy halnak a hajóroncs és a csontváz?

Csinálj neki szép, hozzáillő akváriumot ne egy giccses förmedvényt.

2010. máj. 23. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Salx Narval ***** válasza:
Kedves utolsó, természetesen igazad van, de szerintem a kérdező, még gyerek. Miért ne tehetné bele, a neki tetsző dekorációkat. Idővel ő maga is, másképp látja majd és bizonyára kiveszi, a nem oda illő tárgyakat.Az a fontos, hogy elolvasson egy-két könyvet és ne minden alap nélkül fogjon bele az akvarisztikába.
2010. máj. 24. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

köszönöm utolsó hogy megvédtél:) igen szeretnék 1 kis tengert a szobámba ezért akartam "giccses dolgokat" belepakolni de azét kérdeztem először mert nem szerettem volna úgy halakat vállalni hogy tudtom nélkül ártok nekik. amúgy ebbe még bele sem gondoltam hogy milyen lehet halként 1 hajóroncs körül úszkálni egész életemben dehát szegény szerencsétlen sosem látott mást csak kavicsot és pár zöld növényt (ami az enyémben is lenne)mert egész életében 1 kicsi akváriumban élt. Olyan megviselő dolog 1 hajóroncs:S?

És légyszi ne hurrogj le megint, a segítségedet kértem és nem azt hogy durva módon kioktass:S. még egyszer köszönöm mindenkinek

2010. máj. 26. 16:51
 9/9 A kérdező kommentje:
bocsi-tengert mint a mesékben* :)
2010. máj. 26. 16:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!