Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Milyen garnélát tarthatnék...

Milyen garnélát tarthatnék ilyen halakkal?

Figyelt kérdés

Nagyon szeretnék valamilyen garnélát tartani. Adott egy 225 literes egyéni méretű akvárium, amelyben 10 rózsás díszmárna, 5 guppi és 12 kékpajzsos páncélosharcsa és 2 anci lakik. Gazdagon növényesített akváriumról van szó. Elgondolkoztam, hogy tarthatok-e velük valamilyen garnélát? A RC garnéla túl kicsi lenne ezekhez a halakhoz, bántanák? A sepregetőről azt olvastam hogy ő társítható nem ragadozó típusú halakkal, ők is tetszenek, de valahogy a RC közelebb állnának az ízlésemhez. Természetesen nem szeretnék olyan garnélát hozni amit megesznek vagy szétstresszelnek, ezért kérdezném a véleményeteket is.

Illetve hogy amit lehet telepíteni abból hányat telepíthetnék?



2017. júl. 29. 17:48
 1/7 anonim ***** válasza:

Az rc teljesen elvetélt ötlet, azok nem stresszelnének, hanem könnyed reggeliként végeznék.

Ekkora márnákhoz még sepregetőből is szerintem az óriás sepregető illene, azt már nem néznék egyértelmű eleségnek, bár a legyezőit, csápjait lehet csipkednék . A stressz szerintem ott is jelen lenne.


Te látod, mennyire kötekedősek a márnák (ha ivarérettek, de ha még nem, akkor változni fog a helyzet) őszintén szólva én egyetlen garnéla fajt se ajánlok melléjük.


Ami meg ollós, meg agresszív, és meg tudná magát védeni, az meg levadászná az aljzatlakókat.

2017. júl. 30. 05:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Igazad lehet, jól gondoltam hogy a RC nagyon aprócska lenne melléjük. Nem ivarérettek még, illetve n em mind azok így az akváriumban békesség honol egyenlőre. Ollósat nem mernék valóban mert vannak kisebb páncélosok is amik könnyen áldozatául eshetnének egy nagyobb ollónak.
2017. júl. 30. 10:54
 3/7 toma781 ***** válasza:
Én úgy tudom hogy a narancs törperák nem bántja a halakat. És szerintem őt se bántanák a te halaid. Bár mondjuk a rózsás díszmárna lehet hogy bántaná azt is.
2017. júl. 30. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Salx Narval ***** válasza:
Kell csinálnod pár barlangocskát és szerintem a törpe tarisznyarákokkal nem lenne gond, nálam legalábbis jól eléldegéltek vegyes akváriumban. Volt kék rákom is de az már vadászgat, igaz elég bénán, viszont halak is óvatlanok, külön is tettem mielőtt még ráérzett volna a technikára.:D
2017. júl. 31. 04:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
A tarisznyaráknak akvaterrárium kell, vagy minimum valami kezdetleges, de életképes kimászó.
2017. júl. 31. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Salx Narval ***** válasza:
Ja-ja valami mászóka, kis teraszféleség kell nekik és fedni is kell az akváriumot mert szökhetnek.:D Na meg egy kupac moha a barlang közelében, hogy eszegessék. Az enyémek nem igen hagyták el a vizet pedig jó kis helyeket építettem nekik.:D
2017. júl. 31. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Amano, red cherry, tigrisgarnéla.
2017. dec. 19. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!