Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mit tegyek az akváriumomba?

Mit tegyek az akváriumomba?

Figyelt kérdés
Van egy 15L akváriumom, szeretnék bele tenni valamit, de NEM halakat. Mit tudnék vele kezdeni? Eladni nem szeretném se kidobni. Szűrés nincs. Melegítő nincs. Egyedül levegőztető és lámpa van.
2017. aug. 1. 18:32
 1/5 anonim ***** válasza:
Egy szűrővel esetleg red cherry garnélát vagy valami csigát tudnál tartani benne, mást nem.
2017. aug. 1. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
a környéki állatboltokban nem lehet se garnélát se csigát kapni. Előtte neonhalak voltak benne
2017. aug. 1. 18:38
 3/5 anonim ***** válasza:

Azt ugye tudod hogy a neonoknak kb 80 cm hosszú kiúszótér kell és kb 100 literes akvárium alatt nem szabad tartani őket...ez már meg is magyarázza neked miért csak voltak neonjaid. 30 liter alatt TILOS bármilyen gerinces állatot tartani, 30 literben is max 1 db betta hím tartható de neki is inkább 50 liter kellene. Ha nincs csiga és garnéla a boltban akkor maximum azt az alternatívát tudom ajánlani hogy szedj egy tóban vagy patakban csigát és azt tartsd akváriumi körülmények között.


Másképp esetleg gömbmohát tarthatsz az akváriumban.

2017. aug. 1. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Tudom igen azért tettem fel a kérdést és kiemeltem hogy nem halakat :D És azért csak voltak mert minden vissza lett adva az állatkereskedésnek a szűrővel és a melegítővel együtt de jó hogy te tudsz mindent :D
2017. aug. 1. 21:08
 5/5 Salx Narval ***** válasza:
Hát, ha csak ennyi a felszereltség és felétek nem lehet garnikat, csigákat venni tényleg az jelenthet megoldást, hogy növényeket teszel bele és élő vízből gyűjtögetsz magadnak planktont. Ha veszel szűrőt akkor kis rákokat, garnélákat, csigát tarthatnál benne, valamikor csak jársz olyan helyen ahonnan beszerezheted őket. Esetleg keress a környékeden akvaristákat, hátha tud valaki segíteni. Szűrő nélkül nem érdemes vele vacakolni legalább egy kis cseh emelő kellene, ezt a légpumpád tudná működtetni és magad is könnyen elkészítheted, amúgy nem drága dolog, pláne ha már a pumpa megvan.
2017. aug. 2. 05:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!