Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mi kell a sziámi harcos...

Mi kell a sziámi harcos halnak? SÜRGŐS LENNE!

Figyelt kérdés

Két darab gyönyörű sziámi harcos hal került hozzám, mert az eredeti gazdájuk külföldre költözött és nekem adta őket, mondván hogy én értek az állatokhoz. Na most ez mondhatni igaz, de a halak erősen kivételek ez alól.


A probléma az, hogy ahány oldal annyiszor más információ van róluk illetve az előző gazdájuk sem nagyon értett hozzájuk, élték a tipikus vegetáló életet. (A kicsi helyük miatt.)


Én jelenleg két nagy duncos üvegben tartom őket (ami még így is nagyobb a a korábbi helyüknél). Sok oldalon írták, hogy jó nekik a kis hely de egyszerűen én érzem magam kényelmetlenül ha olyan kis helyen látom őket.


Mi az ideális akvárium méret?

Mi az az étel amit szeretnek és egészséges számukra?

Milyen berendezések szükségesek az akváriumba? (Illetve melyikeket ajánljátok?)

Jelenleg 26 fokos vízben vannak, ez megfelelő-e nekik?


Olyanok válaszoljanak akik tényleg foglalkoztak már velük! Szeretném nekik a lehető legkényelmesebb életet biztosítani!

(Mindenből a számukra legjobbat tanácsoljátok, ár nem igazán számít (de reális legyen), nem szeretnék spórolni rajtuk.


Előre is köszönöm a válaszokat!



#akvárium #hal #állat #sziámi-harcos hal
2017. aug. 10. 09:29
 1/8 A kérdező kommentje:

Az egyik legfontosabb kérdés le is maradt.

A kajából kb. mennyit és hányszor kell nekik adni egy nap?

2017. aug. 10. 09:54
 2/8 anonim ***** válasza:

Természetesen a dunsztos üveg nem megfelelő. A hímeket tilos együtt tartani, mert harcolnak. Szóval kéne két, minimum 30 literes akvárium. Na most az a probléma, hogy az akváriumokat 3 hétig üresen kell járatni, hogy megjelenjenek bennük a lebontó bacik, neked meg már ott van a két hal. Szóval kérj valakitől vizet vagy szűrőből a trutyit és azt tedd bele a vízbe, hogy az onnan származó bacik el tudjanak nálad szaporodni. Így talán nem lesz gond.

Az akváriumokba kell szűrő, levegőztető nem szükséges.

Legyenek benne élő növények, természetesen nekik kell a fény. Nézz utána, hogy milyen kis igényű növények vannak, ne csak megvedd az elsőt, ami megtetszik. A jávai moha például könnyen gondozható és olcsó szokott lenni.

Naponta egyszer etess annyit, amennyit 10 perc alatt megesznek. Lehet kapni tápokat, ez drága és kevésbé jó, mint a többi megoldás, de semmi bajuk nem lesz tőle és kényelmes megoldás. Lehet kapni fagyasztott eledeleket (férgek meg ilyenek), ez olcsó és egészséges, viszont fagyasztani kell, le kell vágni a megfelelő mennyiséget és esetleg kiolvasztani, szóval macera. Vegyél minimum 2-3 félét, ne mindig ugyanazt kapja. A legjobb az élő eleség, néha venni is lehet állatkereskedésben, de tenyészteni is lehet, ha más akvaristáktól szerzel tenyészanyagot, vagy gyűjthetsz is halmentes, tiszta vizekből. Itt is érvényes, hogy adj minimum 2-3 félét, ha nem tudsz ennyit beszerezni, adhatod váltásban fagyasztottal vagy gyári táppal.

2017. aug. 10. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

leírták facebookon pár ember :)


szivacsszűrő, min 25-30 literes akvárium. fűtő, 28 fokos víz, le kell fedni az akváriumot (bár most még nem fontos mert meleg lehet a szobáadba is :) ) . kajának fagyasztott legyen a fő eleség: cyclops, artemia, daphnia, fehér szúnyoglárva, kiegészítésnek mehet jobb minőségű lemezes táp ( sera, jbl, tetra)

2017. aug. 10. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

1 nap 1 szer

hajlamosak elhízni, keveset adj, éhen nem fog halni, majd kitapasztalod :)

2017. aug. 10. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
igaz fontos a növény, de nem fő szempont amit az elsőbe leírtam azt biztosítsd mihamarabb, egyébként díjazandó a hozzáállásod! ;)
2017. aug. 10. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Alapvető probléma, hogy még a különböző neműek se igazán bírják egymást (párzást kivéve) hosszú távon, úgyhogy óriási szerencse kell hozzá, hogy párban tartva ne stresszelje agyon egyik a másikat. (opcionális, hogy melyik melyiket)


Fentebb gondolom leírták a tartási feltételeket, (nem olvastam el) de hogy ezt párban hogy fogod kivitelezni, az kérdéses. Igazából akkor mennél tutira, ha mindkettőnek berendeznél 1-1 minimum 30 literes aksit.

2017. aug. 10. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Nagyon szépen köszönöm mindenkinek a válaszát és a segítségét!


Van egy rossz illetve egy jó hírem is. Egyikőjük elpusztult, de a korábbi gazdája szerint ez várható volt..magam is láttam ahogy egyre kedvetlenebb..szóval sajnálatos módon őt elvesztettem..


Viszont a másik halacska (ő úgy került hozzám hogy meg volt tépve és ő sem nézett ki fényesen) mára remekül van, van étvágya eszik rendesen és boldogan úszkál az új akváriumában.:D Emelet gyönyörű úszókat növesztett és napról napra szebb.:D Sose gondoltam hogy halat lehet úgy igazán szeretni, de nála egyre jobban ezt érzem.

Szóval köszönöm mindenkinek a segítséget még egyszer! <3

2017. aug. 21. 00:17
 8/8 anonim ***** válasza:
Örülök, hogy legalább az egyik jól van. :)
2017. aug. 21. 04:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!