Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Te melyik aranyhaltól szabadul...

Te melyik aranyhaltól szabadulnál meg?

Figyelt kérdés

Hím : gyönyörű szép, aranyos, formás, erős. Fekete színű maga a hal és arany színű a hasa, valamint a csíkok az uszonyán. Ritkán tépi a leveleket, de a nőstényt nagyon üldözi, nem hagyja békén, leszorítja, biztos halálra fogja hajszolni.

Nőstény : abszolút nem domináns, más fajta halakat nem akarja megenni, de növény gyilkos. A hím egyáltalán nem érdekli. Menekül, bujkál előle vagy közömbös. Nem keresi, ha nem látja. Ő kevésbé tetszik nekünk : fehér a hal és piros folt van a hátán. Mozgása szerencsétlenebb.

Mindkettőt szeretjük, nagyon nehéz döntés, de nem tudjuk tovább nézni, hogy a nőstény élete menekülésből áll és enni sem hagyja a hím. Nagy akváriumunk van, sok növény és ideális hőmérséklet, erős szűrés, de hiába. Sőt apukám már az ikrát, tejet is kinyomta belőlük. Ért hozzá. Egyik halat elajándékozzuk.


2017. aug. 13. 10:18
 1/5 A kérdező kommentje:
Fejenként 200 liter jut rájuk.
2017. aug. 13. 10:20
 2/5 anonim ***** válasza:

Azt mondod a nőstény más fajta halakat nem akarja megenni. Mivel tartjátok őket együtt? Mert más akváriumi fajtával aranyhalat nem igen lehet.


Én egyébként nem tudom melyiken adnék túl, normál esetben nem szabadna a hím ennyire üldözze a nőstényt. Ha fejenként kétszáz liter jut rájuk akkor legalább 400 literes kell legyen az akvárium (még mindig el nem tudom képzelni milyen más halakkal tartjátok őket), én beraknék legalább még egy nőstényt hozzájuk.

2017. aug. 13. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Nem tartjuk együtt más fajtákkal, csak egyszer ideiglenesen (2 nap) volt nálunk neon hal, algaevő harcsa, guppy. Eltört a szomszéd akváriuma és addig nem tudta őket hova rakni. Pont hétvége volt és nálunk ilyenkor zárva a halas bolt. Kértünk kölcsön 2 nőstény aranyhalat próbára, de akkoris a fehér kellett a hímnek. Vettünk volna még nőstényt, ha ők beválnak. A feketének csak a fehér kell. Pedig tényleg nincs már bennük tej, ikra.
2017. aug. 13. 11:02
 4/5 anonim ***** válasza:

És ez csak ívás idejére jelentkezett hogy ennyire hajtja vagy mindig fennállt? Mert ha csak ívásra akkor elmúlhat, de ha mindig akkor tényleg nem jó.

És hímekkel próbálkoztatok már? Hátha egy hím jobban lefoglalná a mostanit. Vagy esetleg még hímet és nőstényt is telepíteni, ha ekkora az akvárium.

2017. aug. 13. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Március óta ilyen. Azóta fehér pöttyös a hím feje. Apukám szerint nászkiütés. Előbb sötéteb helyre költöztettük az akváriumot, ahol nem éri természetes fény. Most a hím visszavett magából.
2017. aug. 13. 11:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!