Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Milyen gyakran kell cserélni...

Milyen gyakran kell cserélni a vizet az akváriumban?

Figyelt kérdés
Tartani szeretnék halakat, de nem tudom, mennyire időigényes a gondozásuk és az akváriumot milyen gyakran kell takarítani. Kisebb akváriumra gondoltam.

2017. júl. 2. 12:21
 1/4 anonim ***** válasza:

hát ha van szűrő az akváriumban, úgy időnként elég a szűrőt nagyjából kimosni.

Kicserélni a vizet teljesen nem kell (jó esetben, kivéve ha betegség ecsetalga stb van..) csak néha valahány %-os vízcserét csinálni, ez halas oldalakon meg van adva, hogy hány liternél hány halnál mennyi időnként mennyi vizet szívj le.

Nekem egy 60 literesem van én "csak" néhány hetente pótolni szoktam az elpárolgott vizet és már sok éves az aksi a halakkal :)

2017. júl. 2. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Kb. 15% vízcsere hetente.

Ha egyszer már beállt az akvárium, akkor már nem olyan időigényes, persze attól is függ, milyet szeretnél.

Először olvass sokat, informálódj alaposan, különben sokkal többe is kerül és több vesződség is lesz vele.

2017. júl. 2. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
[link] ezt mindenképp olvasd el ha ilyenbe kezdesz! hasznosak lehetnek! ha kisebb akváriumot szeretnél, minimum legyen 30-40 literes, mert ugyanis a kisebbekbe nem lehet már halakat tartani! egyébként nem annyira időigényes, mert 10-20%-os vízcserét végzel hetente pontosan elég. de mielőtt beindítod az akváriumod min. 2 hétig ne tegyél bele halakat, hagy álljon benne a víz.
2017. júl. 2. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
60%
Amikor a nitrát szint megkívánja.
2017. júl. 3. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!