Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 160 Literes akváriumban lehet...

160 Literes akváriumban lehet 3 vitorlás és 3 sziámi harcos hal?

Figyelt kérdés
És még mit lehetne benne tartani ha ezeket nem?
2017. aug. 31. 19:03
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
swad menj csomagold be a könyveidet és ne maradj fent sokáig. :D
2017. szept. 1. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Nálam 250 literben elég sokat verekedtek a vitorlások.

És csak 4-en voltak. Nem ajánlom őket hiába gyönyörűek.

Maximum egy összeállt párt vennék. A sziámi hímet szerintem megcsipkednék.

2017. szept. 1. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Ne írjatok már marhaságokat.Egy betta hímnek esélye sem lenne egy vitorláshal ellen.Maximum csak akkor ha igen picike még a vitorlás.Mikor még amatőr voltam - több mint 15 évvel ezelőtt -én is tartottam mindenféle édesvízi jószágot.Nekem ugyanaz a vitorláshal kinyírt először egy hím bettát,utána vettem egy nőstény bettát azt is kinyírta.

Utána a kék gurámim kinyírta azt a vitorláshalamat, aki a két bettát kinyírta. Aztán tesóm vett egy hím bettát mégegyszer (mert tetszett neki :D),akkor mikor nem tartózkodtam pár napig otthon.Hazajöttem 1-2 napig el is volt a hím sziámi harcoshal a kék gurámival, harmadik napon a kék gurámi kinyírta a bettát. Később tudtuk meg,hogy külön akváriumba kell tartani a harcoshalat. Ugye akkor még balga módon, anno...hittünk a díszállatkereskedésben az eladónak.


Nem hiába az akvarisztikát tanulni kell. Legyen az édesvízi, növényes, tengeri... akármilyen.


Az aranyhal tartást én inkább tóban javaslom.Ha még is akváriumba akarja valaki tartani, oda JÓ ERŐS külső szűrő kell és belső szűrő is szinte kötelező kiegészítésnek. Nyáron ugye hűteni kell a vizüket, az akváriumi klímák viszont igen drágák... kb. 150.000 Ft-tól kezdődnek.


Egyik haveromnak van 400 literes aranyhalasa, ő szűrőakváriumos rendszerrel szűr. Nyáron úgy hűti a vizet,hogy a technikai tartályba jeget tesz. 1,5-2 literes műanyagpalackokat megtölt vízzel beteszi a fagyasztóba, amikor azok megfagynak rakja is be a technikai tartályba + legkondis a helység ahol az akvárium van.

Aranyhalat messze nem olyan könnyű tartani,mint ahogyan azt sokan hiszik.Csak ugye az a baj,hogy a buta amcsi filmekben pici gömbakváriumokban látta mindenki az aranyhalat. Aztán divat lett így tartani, sajnos ez a fajta aranyhaltartás lett a feeling. Hiába lett betiltva a gömbakvárium használata, még mindig sajnos sokan úgy gondolkodnak, hogy aranyhal = gömbakvárium.

2017. szept. 5. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!