Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Miért van ez hogy mindig...

Miért van ez hogy mindig elpusztul egy két halacska?

Figyelt kérdés

Nincs olyan hónap h ne pusztulna el egy halacskám.

és nem is mondhatjuk az h puccozott halakat veszek, mert pl tegnap a guppy lányom halt meg indokolatlanul tünetmentesen és fogalmam sincs h miért.

múltkor a zebra dánióm ugyanígy, egyik pillanatba még ő a legfürgébb versenyző az akváriumban, és hopp reggelre meghalt.

akkor az alganyalóm szó szerint eltűnt, indokolatlanul.

előtte a két mollym pusztult el valószínűleg darakórba, hiába vettem észre a korai időszakba, és hiába kezeltem.

az elött meg vettem két kis halat, a nevüket nem tudom, és át lettek rakva az akváriumba, nem hidegebb, se melegebb hőmérsékletű vizbe mikor hazamentem, előtte mindent kitisztítottam lefertőtlenítettem,

elmentem egy 3 órára és hazamentem mind a kettő ki volt purcanva.

és annyira szeretem őket h elmegyek a boltba mondjuk valamit nekik venni és megint meglátok 1-2 aranyosat és megveszem.

használhatok én akár milyen fertőtlenítőt, antiklórt, akár mennyi féle fajta márkájú kaját adhatok én nekik, és mindig meg hal egy:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(és nincsenek tul sokan és levegőztető is van, csupán most 32 L-be vannak 5-en. és egyikse csipkelődős.


2010. máj. 25. 23:29
 1/9 anonim válasza:
0%
Ne engedd Tompika nevű ismerősöd a szobába!
2010. máj. 26. 03:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

nemértem, nekem nincs tompika nevű ismerősőm,

és a macskáim még piszkálnis e piszkálgatják őket.

2010. máj. 26. 06:04
 3/9 anonim válasza:
Öregek és elmennek a mennyakváriumba. Ahol továbbra is boldog halak lesznek. Ne aggódj ez igy van rendben :)
2010. máj. 26. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Ha csak néhány halad van, akkor sok a havi egy pusztulás. Ha leromlik a víz minősége (túletetés, elmaradt vízcsere/szűrőtisztítás), akkor látszólag ok nélkül hullanak a halak.

A guppik szerintem sokkal érzékenyebbek, mint ahogy tartják róluk, de a dánió halála már jelez valamit.

2010. máj. 26. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

nincs szűrőm, mert nem tudtam venni és a boltba a legközelebbi ár az 3-4000 forint, amire most nem tudok költeni,

és napi kétszer kapnak enni keveset.

az sztem nem olyan sok, mert mindig el fogy 1 perc alatt.

2010. máj. 26. 14:04
 6/9 anonim ***** válasza:
Ha nincs szürő az nagy baj ám a viz hamar mocskos lesz és még levegőt se kapnak .. és még lehet hogy fertözést kapanak el vagy nem tom de szűröt szerezz be mindenképpen !! a kaja elég nekik naponta dni , és a viz melegségére is figyelni kell legyen viz melegitöt is !!
2010. máj. 26. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
Mindenképpen vegyél szűrőt és használj fertőtlenítő folyadékokat, a vizet rendszeresen cseréld, de mindig csak kb. az egyharmadát, mert az akváriumban kialakul egy biológiai egyensúly, amit nem szabad felborítani a teljes vízcserével, ja és vegyél bele hőmérőt, lehet hogy nagyon lehül a víz.
2010. máj. 26. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:

Szűrőt mindenképpen szerezz be!

Levegő,tisztaság, fertőtlenítés...

Anélkül meg se érné az egész!

Persze, hogy megdöglenek!

2010. máj. 27. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Biztos van egy Undi nevű rokonod.
2010. máj. 28. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!