Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Külső szűrő választásban...

Külső szűrő választásban (linkek) segítség kellene?

Figyelt kérdés

Egybe kaptam egy elhanyagolt akváriumot. Most még AquelFan3 külső van benne, esik szét. 170-180 literes, négy 8cm-es és 2 15 cm-es hal van, több nem is lesz, és nem sok növény (de szeretnék még). Ezt a kettőt nézegettem, technikailag, tartósságban melyik lenne jobb? Szervíz is legyen, béna vagyok :) A Tetra nem túl erős? Az 20 l/perc, nekem laikusnak ez óriásinak tűnik, (gurámik is vannak). Segítsetek, ma szeretném megrendelni :)

[link]

[link]


2017. szept. 10. 09:30
 1/7 A kérdező kommentje:
#belső sz. van benne most még
2017. szept. 10. 09:32
 2/7 anonim ***** válasza:

Mindkettő jó, talán halkabb lenne az eheim, de ilyen nagy motoroknak már mindnek van némi hangja.

Alkatrész ellátásban szerintem mindkettő jó, szervíz... hát ha már az kell, régen rossz.


Nem tudok segíteni. :) Tényleg.

Áramlásban szerintem az eheim erősebb.

Mindkettőnél lesz meló az áramlás visszafojtásával, ilyeneket nézz meg, hogy mindkét csövön legyen elzáró golyóscsap, amivel könnyen fojtható, vagy pl hogy az eheim valószínűleg ilyen b-zi eheim-zöld csövű, a tetra füst színű, talán kicsit jobban rejthető.


De amúgy most nézem a kérdés időpontját, gondolom már túl vagy a rendelésen. Melyik lett?

2017. szept. 10. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
(ha meg mégse vetted meg, akkor sztem eheim)
2017. szept. 10. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
(... jbl-eket nem néztél?)
2017. szept. 10. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Kösz a választ. Nem, még nem vettem meg. Néztem JBL-t, kedvezőbb az ára: [link]

Ha fojtás kell, nem lenne elég a gyengébb verzió ezekből a szűrőkből? Ha amúgy is csökkentem az átáramló víz mennyiségét, akkor nem felesleges a nagyobb szűrő? vagy van más paraméter is, ami miatt megéri mégis a nagyobbat megvenni?

2017. szept. 10. 20:32
 6/7 Salx Narval ***** válasza:
A kisebb szűrő gyakoribb takarítással jár, még ha elég is lenne jobb a nagyobbat választani. Én is jónak tartom mindkettőt de az EHEIM-et választanám.
2017. szept. 11. 05:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

A teljesítményük a szűrőkosár méretéhez van igazítva. A tetrának ez nagyobb, ezért nagyobb teljesítmény is kell hozzá. Az akváriumon belüli vízforgatásra ideális esetben elég a külső szűrő motorja, de többnyire szükség van még plusz motorra belül, szóval attól tartanod, hogy túl erős lesz akármelyik, nem kell. Főleg idővel beállnak, tömődnek, és akkor visszább esik a teljesítményük. Itt jön ki leginkább a 3 márka között a különbség egyébként. A eheim nagyon soálig tudja azt a vízforgatást, ami rá van írva, a tetra kicsit kevesebb ideig, a jbl meg a közelükben sincs. Csendesek a jbl szűrők, de erejük semmi, köze nincs a valós teljesítményüknek ahhoz, ami a dobozra rá van írva.

Tartósságban, minőségileg az eheim jobb, de cserében a tetra ugyanazért az árért mennyiségben ad többet.

Nálam az eheimek elnyűhetetlenek, a tetra viszont már adta be a kulcsot, de az árelőny viszont mellette szól.

Én a helyedben ha nem akarnék később másabb, nagyobb akváriumot, akkor megvenném az eheimet, de ha vannak terveid a jövőre nézve, akkor a tetrát, mert az csak nagyobb, több szűrőanyag fér bele, és nagyobb akváriumot is elvisz.

2017. szept. 11. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!