Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ő milyen fajta?

Ő milyen fajta?

Figyelt kérdés

Hello :) ez a hal milyen fajta? :) csak annyit tudok, hogy az aranyhal egyik fajtájához tartozik,de hogy pontosan milyen nem tudom. Ha valakinek van ilyen vagy felismeri a pontos "nevét" légyszi közölje velem

[link]



2017. szept. 14. 16:04
 1/9 anonim ***** válasza:
74%
Festett vagy génmódosított zebradánió. Elvileg tilos velük kereskedni az EU-ban.
2017. szept. 14. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

ő is? :o

mikor őt vettem, akkor vettem zebradánió halat (itt közlöm, hogy akkor még nem tudtam,hogy az) és őt úgy árusítottál, mint aranyhal.

2017. szept. 14. 16:10
 3/9 anonim ***** válasza:
Az egyesnél a pont, ez egy zebradánió. Ezért nem megyünk kereskedésbe, mert eladnak nekünk fűt fát ami vagy nem az de legalább nem illik össze a több hallal. Zebradániókat vettél aranyhallal együtt tartani? Hát vannak itt gondok lehet át kéne gondolni a társítást.
2017. szept. 14. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
már ne is haragudj, de honnét is gondolhattam volna? -.- az eladó azt mondta lehet
2017. szept. 14. 20:04
 5/9 anonim ***** válasza:

Már ne is haragudj meg, mielőtt állatot veszünk minimum illik eltervezni hogy milyet és hogy mik az igényei. Bármilyen meglepő számodra, minden díszhalnak különböző igényei vannak, mind hőmérsékletet, mint ph-t, mind vízkeménységet illetőleg. Nem úgy van hogy berakod azt jól van. A bolti eladók meg nem értenek hozzá, mert az a céljuk hogy megvedd a halakat, hamar kinyúvasztod őket mert hittél nekik és rosszul társítottál, majd mész és jé mit is csinálsz? Hát persze, veszel újakat, ami a boltnak jó forgalmat ad.


Ez olyan mintha vennél egy oroszlánt és a jégtáblákon tartanád. Nem mentség hogy "az eladó azt mondta". Ha azt mondja ugorj a kútba megteszed mert ő azt mondta?

2017. szept. 14. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
utánna olvastam és még csak nem is zebradáió volt rá kiirva és kezdőként még nem ismerem úgy a halakt,mint az , aki már évek óta tartja őket... és nem nem ugrok viszont mint bolti eladó és "hozzá értő ember" honnét a fenéből gondolhattam volna hogy nem jól mondja
2017. szept. 14. 20:35
 7/9 anonim ***** válasza:

Megértem hogy megtévesztő, de logikusan végiggondolva ha nekiállsz valamilyen állat tartásának annak utána olvasol nem? Nem csak veszel egy akváriumot a boltban, és belehalmozol egy csomó ismeretlen halat. El se hiszed hogy egy év alatt milyen sok mindent meg lehet pl tanulni az akvarisztikáról ha utánatanulsz, még csak nem is kell szakkönyveket venni, minden anyag fent van a neten.

[link]

[link]


Ezeken az oldalakon minden halfaj, és az akvarisztika alapjai részletes leírásai vannak, főleg az akvagurun a kezdőknek részt olvasd el és sok mindent megértesz/megtudsz a helyes társításról és körforgás kialakításáról.

2017. szept. 14. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Salx Narval ***** válasza:
100%
Ez egy génkezelt zebra dánió és raj hal, az-az 10-12 db kellene belőlük, a raj 100-literes akváriumba való . Az eredeti színe ezüst alapon, kék csíkok. Az aranyhalhoz semmi köze és szerintem ezt az eladó is jól tudta, ennyire azért nem bénák, szándékosan csapott be. Ha van helyed akkor az eredeti színváltozattal bővítsd a csapatot és többet ne vásárolj ezekből más színűt, mint pl neon zöld, arany, pink, fluoreszkáló, stb.
2017. szept. 15. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2017. szept. 15. 12:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!