Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Így lehetne cserepesen növényt...

Így lehetne cserepesen növényt ültetni az akváriumba?

Figyelt kérdés

Az a nagy problémám, hogy anno akváriumindításkor nem gondoltam át rendesen a talajt, növények számára alkalmatlant választottam és táptalaj sincs alatta. Nagyon nagy munka, macera és költség lenne most kicserélni az egészet az akvárium mérete miatt, ezért a közeljövőben nem tervezném még.


Viszont a növények siralmasan néznek ki még tápozás mellett is. Most arra gondoltam, hogy vennék kis agyagcserepeket, és ahogy a régi "öregek" csinálták évtizedekkel ezelőtt virágföldet tennék az aljára, majd arra valamilyen sódert és kavicsot a tetejére hogy ne oldódjon ki. Ez megoldható lenne? Hogy kezeljem a virágföldet hogy nehogy behurcoljak valamit? Gondolom főzés nem jó, de eszembe jutott hogy hőkezelhetném a sütőben. Tudom hogy az akvárium növénytáptalaj lenne a legjobb, de most sajnos az is kizárva.


Kinek mi a véleménye erről a megoldásról?



2017. szept. 16. 18:29
 1/5 anonim ***** válasza:

Milyen aljzatod van?

A fényerőhöz illő növényekkel próbálkozol?

Majdnem biztos, hogy más megoldás is van.

2017. szept. 16. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Márványzúzalék van alul gyöngykaviccsal. Igazából anubias van az szépen bírja mert ugye nincs se elültetve és a fényigénye se magas, még amazonasi kardfüvek vannak és szerintem nekik se a fény hiányzik mert a másik akváriumban ugyanilyen fénnyel de táptalajjal gyönyörűen nőnek. Most indiai vízicsillagot is tettem bele, az még elvan mert elég sok tápanyagot a vízből vesz fel de a másik akváriumban szemmel láthatóan jobban nő a talajtól.


Egy időben amúgy próbálkoztam a tápgolyókkal de valahogy semmisnek éreztem őket és volt olyan ami kioldódott a talajból.


Igazából látványra nem zavarnának engem a cserepek, meg van olyan rész ahol olyan mély az aljzat hogy el is lehetne süllyeszteni benne őket.

2017. szept. 16. 18:42
 3/5 anonim ***** válasza:

Hát úgy látom már eldöntötted, hogy megpróbálod, úgyhogy próbáld.

Én nem várok tőle csodát, most is más módszerre szavaznék, de ha így látod jónak, próbáld meg.


Hogy mi lenne az a más módszer, nem tudom, ahhoz keveset tudok az akváriumaidról, de az biztos, hogy ezek a hiánytünetek nagyon kuszák tudnak lenni, néha nehéz rájönni a megoldásra.

Pl a 2 akvárium között szinte biztos, hogy nem csak az aljzat más, hanem más is, és akár többszörösen közvetett módon az is befolyásoló tényező lehet.

Teszem azt mondjuk más a mérete. Máris más a fény adott felületen beeső mennyisége, így arányaiban hiába van ugyanolyan fényerőd a matek szerint, a fizika megbonyolítja, és máris nem ugyanolyan fényerővel kell számolni.

2017. szept. 16. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Platypus ***** válasza:
Rengetegen használunk ültetőcserepet ma is. Virágföldet is, de annak nem vagyok nagy rajongója. Sokkal inkább a sima sódert ajánlom és valamilyen talajtápot az aljára. Ha magas a nitrát az akváriumban, akkor a JBL bogyóját ajánlom, van, ahol golyónként is eladják. Ha alacsony a nitrát, akkor aquaplant tablettát.
2017. szept. 16. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Salx Narval ***** válasza:
100%
Én is durva homok és 1-2 mm szemcseméretű sóder keverékét ajánlanám táprudakkal, tőzegtablettákkal az ültetőtálba. És igen, még ma is használjuk a cserépből készült ültetőtálakat.:D
2017. szept. 17. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!