Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » El algásodott az akváriumom,...

El algásodott az akváriumom, hogy lehet őket kiírtani?

Figyelt kérdés
Az ecetes víz jó ötlet lehet, mert úgy hallottam, hogy jó ellene

2017. szept. 17. 15:42
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:

Hát... lehet, hogy ezért kár megb-szkurálni!

Új akváriumban teljesen normális a barnaalga, nagy rutin kell az elkerüléséhez, szóval ez rendben van, ahogy jött, úgy el is megy.

Kivéve, ha szétszeded az egészet, lenullázod azt ami már eddig kialakult, mert akkor előről kezdődik minden.


Amúgy jól menő bolt lehet, ha külön hozzáértőt alkalmaznak, én személy szerint ilyennel még nem találkoztam, pedig pár 10 éve űzöm a hobbit. :)


A szűrőd milyen?


Lehet túletetés, lehet növényhiány, lehet még vagy 270 féle dolog, de mindennek elvész a jelentősége anélkül, hogy bármit tudnánk a szűrésről!

Mivel attól akvárium az akvárium, az az alapja mindennek.

Ha a szűrés rendben van, akkor el fog múlni a barnaalga.

2017. szept. 17. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 A kérdező kommentje:
sunsun filtration pump jp-032f adtak hozzá
2017. szept. 17. 18:02
 13/26 A kérdező kommentje:

csak napról napra több van és zavaró

ha teszem fel azt tényleg elmúlik előbb utóbb ugy hogy nem nyulok hozzá, nem lesz a halaimnak tőle semmi baja? igazából én őket féltem

2017. szept. 17. 18:03
 14/26 anonim ***** válasza:
A halaknak semmilyen algától nem lesz baja. A halaknak attól lesz baja ami az algásodást okozza, kivéve ebben az esetben mert itt a barna alga természetes mert friss az akvárium.
2017. szept. 17. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 A kérdező kommentje:
megnyugtattál! :) köszönöm!
2017. szept. 17. 18:42
 16/26 A kérdező kommentje:
akkor nem piszkálom meg, holnap lesz egy vízcseréjük és annyi, a napokban meg szerzek be élő növényeket
2017. szept. 17. 18:43
 17/26 Salx Narval ***** válasza:
Hetente amikor a részleges vízcserét csinálod egy "talajporszívóval" mozgasd át a talaj felső részét. https://www.youtube.com/watch?v=4OdZ8-3y4dY
2017. szept. 18. 03:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 Salx Narval ***** válasza:
A szűrés nagyon gyenge. A növényesítés és heti 30% vízcsere mellett egy hatékonyabb szűrő is kellene, ez egy fele ekkora akváriumba való.
2017. szept. 18. 03:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:

Na erről beszéltem.

Ilyen szűrés mellett mindig dugig leszel algával, és ez lesz a legkisebb bajod!

Ez képtelen 128 literre való hal salakanyagát lebontani, kb 1/3-ára képes.


Úgyhogy igaza lehet a boltosnak is, túletetés.

Nem a lehulló kaja miatt, hanem mert 3× annyi halad van, mint amit elbír a szűrő.


Ami nagyon algás, azt kiszedheted a vízből, lemoshatod, nem kell semmiféle vegyszer, a barna alga könnyen lejön.

Kiirtani meg így úgyse tudod. Csak le kell öblíteni.


De a legfontosabb a szűrést rendbe tenni!

Anélkül annyit fogsz szenvedni, (meg pláne a halaid!!!) hogy rövid időn belül kipusztul mindened, és kidobod az egész akváriumot.

2017. szept. 18. 05:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:

Így van, ahogy előttem is írták. Most már csak a 2 tanácsot kell összefognod:

- Barna alga indításkor sokszor előjön, mert a szűrő még nem állt be teljesen.

- Gyenge a szűrőd


Ha maradsz a gyenge szűrőnél, akkor az olyan, mintha sose tudna beállni, tehát a barna algád is meg fog maradni hosszútávon, nem vonul le pár hét után.

2017. szept. 18. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!