Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Szeretnék tartani bettá (ka)...

Szeretnék tartani bettá (ka) t. Mire kellene odafigyelnem velük kapcsolatban. Van egy akváriumom ami 60 literes. Hogyan tovább?

Figyelt kérdés

2017. szept. 16. 20:18
 1/8 anonim ***** válasza:

Előkészíted a helyet. Talaj, növény, szűrő, világítás fűtés. Feltöltöd vízzel, elindítod a szűrőt és pár naponta megeteted az üres vizet. Három héttel később érkezhet a hal. Csak egyet tehetsz bele.

A betta érzékeny a hőmérsékletre, 28 fokot illik tartani nála, fedett akvárium mellett.

2017. szept. 16. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
51%
Annyiban kijavítanám az előttem szólót hogy vagy egy hímet, vagy több nőstényt tarthatsz, de hímet nőstényekkel vagy több hímet nem tarthatsz.
2017. szept. 16. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Hímet nősténnyel miert nem szabad?
2017. szept. 16. 22:13
 4/8 anonim ***** válasza:

Annyi írnék az előttem szólókat kiegészítve, hogy mivel a felszín közelében él (és labirint kopoltyús) ajánlott fedni az akváriumot és fűteni legalább 24°C-ra.

Az erős sodrást nem szereti ezért ha tudod akkor úgy állítsad be a szűrőt, hogy ne közvetlen a felső réteget mozgassa a legerősebben. A hím mellé legalább három nőstényt vegyél és csinálj sok sok búvóhelyet (fontos, hogy eltudjanak menekülni a felesleges harcok elől).

Remélem segítettem valamennyit.

2017. szept. 16. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

A 24 fok kevés, azon konkrétan megfázik. Kell a 27-28 fok. Viszont fedni valóban kell az akváriumot.

Hímet pedig azért nem szabad ekkora helyen nősténnyel tartani mert halálba hajszolná a folyamatos szaporodási vágyával. Hímet nősténnyel egy brutál dúsan növényesített 120 literes akváriumban lehet elkezdeni tartani. Az alatt ne akard keverni a nemeket. Szerintem vegyél több nőstényt inkább ekkora akváriumba, ők is roppant mutatósak és vegyes fagyasztott és élő eleséggel gyönyörű színeket hoznak, felérnek szerintem a hímek szépségével és még többet is lehet nőstényekből együtt tartani.

2017. szept. 16. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Salx Narval ***** válasza:
100%
Sajnos még az együtt tartott nőstényeknél sincs semmi garancia arra, hogy megtűrik egymást. Sűrű növényzet és bújók nélkül próbálkozni sem ajánlott. 60-literben mindenképp "lutri" a nemek keverése és gyakran a több nőstény együtt tartása is problémás lehet. Én 1db hímet, vagy 1db nőstényt tennék ide pár db békés és ide illő rajhallal. A 24 fokot én is kicsit kevésnek tartom szerintem jobb nekik a 27-28 fok, alsó értékhatárnak is inkább 26 fok. Nem mondom, hogy nem lehet de tartom szerencsésnek sem az alsó, sem a felső hőmérséklethatáron tartani a halakat.
2017. szept. 17. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Én 120 literben próbálkoztam, egy hím volt három nősténnyel, sok növény és bujkálási lehetőség. Még ekkora helyen is, ment a harc. A nőstények tépték egymást, amibe a hím is beszállt, a szaporodási ösztönt átvette a terület őrzés. Ez a kísérlet kudarcba fulladt. Ismerős 100 literben hasonló felállásban tartotta évekig őket, minden probléma nélkül.

A betták viselkedése, nagyban függ az egyed természetétől. Én 60 literbe, egynél többet nem próbálnék meg tartani.

2017. szept. 17. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

A nőstények területőrzési ösztöne akkor erősödik fel, ha nem megfelelőek a tartási körülmények. Ha minden tekintetben ideálisak, azzal azt üzened nekik, hogy minden rendben, ez a terület el tudja látni őt és az utódait. A túl lágy, vagy hideg víz, a nem megfelelő, urambocsá' kevés táplálék viszont azt jelzi, hogy nem fér el több konkurens a területen.

Ha minden oké, egy 60 literes akváriumban nyugodtan megfér egy hím 2-3 nősténnyel. Tegyél melléjük egy csapat zebra dániót, vagy neonhalat.

2017. szept. 24. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!