Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Miért homályos az akváriumom...

Earth4 kérdése:

Miért homályos az akváriumom vize?

Figyelt kérdés
54 literes uj kopmlett akváriumom van tegnap uzemeltem be megy benne a szűrő meg ketféle vízkezelő szer van bele csepegtetve, azt hittem ma reggelre mar kristálytiszta lesz.. hat nem igy lett ma ujra lecsereltem a vizet a kavicsot meg vagy 5x atmostam.. de meg mindig nem az igazi.. apro 3 mm es fekete kavics van benne olyan 8 kg kb.. tuti attol a kavicstol van.. pedig jo minosegu szakuzletben vettem... mit csinálhatnek a vizzel hogy tiszta legyen? Segitseg!!!!

2017. aug. 19. 17:04
 1/3 anonim ***** válasza:
Jajjjj felesleges volt lecserélni a vizet és újra mosni az egészet. Gondolom baktériumkultúra az egyik vízkezelő szer. Na az pont opálosan homályos vizet okoz, ezért kell három hétig üresen menjen. Pár nap alatt magától kitisztult volna így is úgy is.
2017. aug. 19. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Milyen vízelőkészítők?

Milyen aljzat? (festett?)


https://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__halak-akvarisztika__..

2017. aug. 19. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Koszi a gyors válaszokat!

Vízkezelők:

1) Tetra Aquasafe ( karos anyagokat köti meg)

2) sera bio nitrivec ( bakterium kultura)



A kavica nem festett a cimke szerint zúzott fekete kő..


Amugy a kb 30 x os atmosas utan gondolim nem a kavicstol lehet... bar meg amikor csak a kavics es a viz volt benne is zavaros volt a vizkezelok nelkul es ugye azzal egyutt meg vegkepp... de mindekeppen varok vele most mar nem zargatom.. szerintetek ki fog tisztulni? A szűrő egyebkent : Aquael Asapfilter 300. 100 literesig irja

2017. aug. 19. 17:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!