Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Diszkoszhalat lehet neonhalakk...

Diszkoszhalat lehet neonhalakkal tartani?

Figyelt kérdés

280 literes akvárium van. 13 neonhallal(6fekete,7vörös) 8 guppi meg egy kicsi guppi(2-3) hetes és 3 kongói háton úszó hercsa. 2 fiatalabb 1 öregebb.

Ezekhez menne még fekete tera is. De szeretném megtudni, hogy nem fogják e bántani egymást és mennyien lehetnének.



2017. szept. 23. 18:52
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Olvasgass egy kicsit a témáról.


Az akvarisztika nem annyi, hogy összeöntök pár halat, amit az eladó vagy esetleg a gyakori kérdések valamelyik válaszolója úgy ítél meg.


A kérdésre válaszolva, így NEM.

A diszkoszoknak egy külön 4-500 literes akvárium, megfelelő vízparaméterekkel szükséges, kényes halak.

2017. szept. 23. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nefélj venni nem akartam mert pár éve voltak vitorlásokkal de nekem még kényesek voltak ráadásul gyenge példányok. Csak érdekelt hogy nem veszélyesek e a neonhalakra. De köszi a választ. :)
2017. szept. 23. 20:16
 3/5 anonim ***** válasza:
Nem arról van szó, hogy más vízparaméterek kellenek neki kedves 1-es válaszadó, mert mindkettő eleve lágyvízes hal, hanem, hogy a diszkosz a sügérek fajtájához tartozik, és a kisebb neonhalakat tápláléknak tekinti, nagyobb neonokkal viszont láttam már egy akváriumban.
2017. szept. 24. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

De arról is van szó.


A diszkoszhal 26 fokon már bőven vegetál, 28 C fölött ideális neki.

A neonhalnak meg olyan 22-24 fok az ideális.


Persze, éppen a neonhal kibírja, de hát most nem a minimumra törekedjünk szerintem.


A másik meg, hogy olvasd el a kérdést, nem csak neonhalakról van szó és szerintem elég jól látható, hogy a kérdező nem ért hozzá.


A vörös neonok egyébként sokkal jobban passzolnak a diszkoszokhoz és az is téves, hogy megennék őket, nálam legalábbis 600 literben évekig elvoltak együtt.

(Az megint más kérdés, hogy a hím guppik kb vörös zászlók nekik, meg az igények is igencsak mások.)


Ha nem értesz hozzá és a kérdést sem tudod végigolvasni, inkább ne szólj hozzá, kedves 3-as :)

2017. szept. 24. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
50%
fukresz arról van szó, h a sima neonnak hosszú távon 26-27 a max, a diszkosznak 28-29 a minimum, ráadásul a neonnak csak szaporodáshoz kell a lágy víz, siám tartható közép-kemény vízben is, a diszkosz nem!
2017. szept. 25. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!