Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Akváriumban a halak szaporodás...

Akváriumban a halak szaporodása hogyan működik?

Figyelt kérdés
Idővel nem szaporodnak el annyira, hogy kicsi lesz nekik az akvárium? Erre van megoldás?

2017. okt. 9. 17:41
 1/4 Salx Narval ***** válasza:
100%
Hát dehogynem, néha egy ikrázás vagy egy-két szülés is túlszaporodást eredményez pláne kisebb akváriumokban de idővel a nagyobb akváriumok is megtelhetnek még apróbb halak esetében is. Megoldás többféle is van, vagy egynemű halakat tartunk, vagy úgy társítunk, hogy a szaporulat többsége más halak zsákmányállata legyen, esetleg gondoskodunk a felnövő állomány eladásáról,elajándékozásáról. A legőrültebb megoldás az amit én csináltam régebben de szerintem nem vagyok vele egyedül, teleraktam a házat akváriumokkal.:D Persze ez nem kényszermegoldás volt, egy kicsit akartam is.:D
2017. okt. 9. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Az akváriumi szaporodás bonyolult módon történik. Az elevenszülő halak utódjaiból alig marad meg, mert maguk a szülők is lakmároznak az ivadékból meg a többi fajta hal is. Ha azonos nemű halakat tartasz, akkor sehogy nem működik. Az ikrázó halak csak akkor termelnek ivarsejteket, ha a külső körülmények megfelelőek (a hőmérséklet, a víz pH értéke, oldott anyag tartalma, zavartalan környezet stb. A lerakott ikrákat a tenyészállatok és a többi hal is belakmározza többnyire. A lerakott ikrákat megtámadhatja a halpenész (Saprolegnia). Ha nincs megfelelő eleség(állat) az ivadék számára, akkor éhen pusztulnak. Hát, valahogy így zajlik...
2017. okt. 9. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

A tartott halaktól függ.


Vannak nagyon könnyen szaporodó fajták, pl eleven szülők.

Náluk állandó probléma a túlszaporodás, hiszen az akváriumban nincsenek a természetben jelenlévő dolgok, amiktől mondjuk 1000 utódból 1 éri meg a felnőttkort.


Aki előrelátó, az ezekből a fajtákból csak hímeket tart, mert csak nőstények is kockázatot jelentenek, mert 1 megtermékenyítés után sokáig őrzik a hímivarsejteket, így hímek nélkül is szülnek.


Valaki belekalkulálja, mert mondjuk van 1-2 ékszerteknőse, és feleteti vele a szaporulatot.


Valaki próbálja a természetet leutánozni, és kisebb létszámú könnyen szaporodó halat egy csapat falánkabb, vérmesebb temperamentumú ragadozóval társít.

Ehhez alapvetően egy nagy akvárium kell, hogy tágabb határok között lehessen módosítani az arányokon, illetve azért is, hogy ha a mégis túl sok utód maradna meg, elbírja a víztömeg a szaporulatot. (meg persze elsősorban a szűrés)

Az ilyen akváriumokban a halak az akváriumban szaporodnak, természetesen nincs szülőketrec, stb, így ez aránylag hosszabb távon fenntartható rendszer.


A szabadon ikrázók között is vannak olyanok, amik a magyar kemény csapvízben is sikerrel ikráznak, és kelnek ki, de ez jóval ritkább, ez egy "adok-veszek" akvarista oldalon ingyen elvihetőként el szokott menni, nem jelent akkora problémát.


Aztán vannak olyan halfajok is, amiknek abszolút nem probléma a kemény víz, ráadásul védik is az ivadékokat.

Ez a probléma viszont arányaiban jóval kevesebb embert érint, mert az akvaristák között viszonylag szűk réteg sügérezik (afrikai sügérek) aki viszont mégis, és szaporodnak is az állatai, az szintén el lehet passzolni, akár még jelképes összegért is.

2017. okt. 9. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
...de egyébként elég könnyű olyan társítást összehozni, amiben a halak nem szaporodnak olyan konstans körülmények között, amiben tartva vannak, szóval ha valaki nem akar ezzel bajlódni, annak utána kell járni a szaporodásuk feltételeinek, nehogy mellényúljon, és a megfelelő halakat kell összeválogatnia.
2017. okt. 9. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!