Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » SERA Vipan Baby ivadék gyöngy...

SERA Vipan Baby ivadék gyöngy dániók számára?

Figyelt kérdés

Most vettem észre az akváriumomban a sűrű növényzetben, hogy pár kis gyöngy dánió ivadék úszkál az akváriumomban... Nos van amelyik picit kisebb, van amelyik meg picit nagyobb a többinél, így gondolom eddig csak ezen a tápon elehettek valahogy.


Érdemes nekik valami mást is adni? (gondolom igen) Van olyasmi, ami lehetőleg fagyasztott vagy ugyanúgy száraz?


Bár őszinte leszek, nem szeretném, hogy mind megmaradjon amiatt, mert már úgy sok lenne az akváriumban - bár nem tudom, hogy mennyi van belőlük a növény miatt - de ha már megszülettek, akkor úgy vagyok vele, hogy kapjanak valamennyi esélyt arra, hogy felnőjenek.


Ez így magamtól hallva is szörnyen hangzik, de nem tudnám hova rakni őket, max csak addig, amíg ki nem fejlődnek.


Van egy "hal/hüllő szállítóm" a nagyobb volumenű takarítások / a régebbi költözés miatt, ami 10 literes és van hozzá egy kis szűrő is, de az is maximum addig lenne elég, amíg felnőnek...


Vagy hogyha felnevelem őket, akkor az is egy lehetséges opció, hogy beszélek egy akvarisztikával, hátha átveszik vagy ez nem valószínű? Mert biztosra veszem, hogy nem ez volt a baba projekt vége....



2017. okt. 16. 23:36
 1/10 Salx Narval ***** válasza:
Keltess esetleg sórákot. Addig ez is megtesz de egy kicsit morzsold meg ezt is. A fagyasztott kajához még kicsik, max ha pengével jól feldarabolod és jól átmosod akkor adható. A felnőtt halaid tápjából is poríthatsz nekik egy keveset.
2017. okt. 18. 05:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Esetleg ez? [link]

Vagy fagyasztott artemia nem lehetne inkább...? :)

2017. okt. 19. 23:02
 3/10 Salx Narval ***** válasza:
100%
A folyékony ivadéktáp nagyon jó frissen kelt apró halak első eledelének. Az elevenszülők ivadékának és az elúszott szilárd tápot fogyasztó ivadéknak már nagyobb méretű kaja kell. Ajánlottam volna neked is ha most úsztak volna el de a tieid már megtudják enni a porított tápot és a keltetett élő sórákot, nekik felesleges már ilyent venni csak a sórákot ennék ki belőle a többi apróbb része kárba veszne. A fagyasztott sórákkal az a gond, hogy általában nagyobb rákokat tartalmaznak mint amit az ivadékok letudnának nyelni ezért kell aprítani. Azt viszont nem tudom, hogy létezik e frissen keltetett fagyasztva is, bizonyára igen, ha ilyent találnál az természetesen adható. Én keltetni vagy darabolni szoktam ezért nem igazán kerestem, nézegettem, hogy milyen méretekben kapható fagyasztott, rá kell kérdezni hátha van nekik való is. Nem gondolkodtál egy nagyobb akvárium vásárlásán, hogy megtarthasd őket?
2017. okt. 20. 03:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Az a gond, hogy amiben most vannak az egy viszonylag frissen vett akvárium, meg ez még így pont kényelmesen elfér még az asztalon (54l), meg egy 72l-eset nem biztos, hogy rámernék már rakni... :(

De ahogy nézem kb 3 van - gondolom a nagy csigainvázióm túlélői - ennyi viszont még bőven beleférne szerintem.


Ha viszont a továbbiakban is szaporodnak, akkor mik a lehetőségeim szerinted?

2017. okt. 20. 04:10
 5/10 Salx Narval ***** válasza:
Ahhoz, hogy válaszolhassak tudnom kellene mennyi és milyen halad van összesen velük együtt. Ha csak galaxyd van abból azért jócskán férnek 54-literbe is. Ha nincs lehetőség nagyobb akváriumra és max felnevelni tudod őket akkor csak az eladásuk, vagy elajándékozásuk jöhet szóba, keresett halacskák nem hinném, hogy gondot okozna a becserélésük pl tápra, vízkezelő szerre, növénytápra, növényre, stb. Egy ikraráccsal fedett edényt kell elhelyezni az akváriumban és a tetejére kell tenni lazán egy kupacnyi szép zöld mohát, ennek nem tudnak ellenállni és valószínűleg ide fogják szórni az ikrákat. Ha látod az ikrákat kiveheted őket dobozostól és külön egy kis akváriumban 1-1,5 cm nagyságig nevelheted őket ez már eladható méret. Viszont akkor vegyél mégiscsak folyékony tápot.:D Ha nem akarsz velük foglalkozni akkor kell kb 4 db talajlakó az ikrák elfogyasztására pl szívó törpeharcsa és nekik egy gyökérdarabra is szükségük van. Ha ügyes a boltosod akkor hím törpe páncélosokat is vehetsz az egy ívásúak közül könnyen kiválaszthatóak, persze érteni kell hozzá. A talaj nem lehet nagyobb kavicsos és éles sem ha talajlakókat tartasz. Ha írtál megbeszéljük a db számokat nehogy túlterheld a vizet. Nem lehet rossz a vizetek ha ikráztak de azért nem árt ha az elpárolgott vizet ioncseréltel, vagy desztvízzel pótlod.
2017. okt. 20. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Nos az akváriumban van 1 (antiszoc) sziámim, 5 párduccsík, 9 gyöngy dánió + az a pár kicsi.


Szóval szerintem tényleg max még pár gyöngy dániót tudna elbírni az aksi.


Rengeteg maláj tornyos csiga van benne, de nem bántanám őket, mert szépen takarítják az akváriumot szerintem.

A víz ilyen 25-26 fokon van fenntartva.

A talaj JBL manado, a belső szűrő meg nem valami erős (az akváriumhoz járt), de azt majd tervezem lecserélni. A szűrőt kb 3 hetente pucolom - mindig megy - amikor már látom, hogy lassul a teljesítménye.


Növények: 2 fajta kardfű féle, 3 kis csomó jávai moha, és kb 10-20 tő vízi petrezselyem.


A vízi petrezselyem száma mindig változik, mert rettenetesen gyorsan nő... mindig levágom ilyen 20-25 cm-esre és a szebb részeket ültetem vissza, és 2-3 hét múlva benövi a fél akváriumot újra.... Nagyon gyorsan nő... Viszont valószínűleg emiatt a növény miatt tud működni az akvárium úgy, hogy lényegében túltelepítettnek mondható.


Ha érdekel mutathatok róla képet így nyírás előtt és után, mert ma fogom újra levágni a vízi petrezselymet, de most nem annyira, mint szoktam, a picik miatt, hogy tudjanak hova továbbra is elbújni.

2017. okt. 20. 13:18
 7/10 A kérdező kommentje:
Szóval rajtuk kívül további halak szerintem így kizárva... és talán még ez is sok, bár ha a gyöngy dániók szaporodtak benne, akkor lehet, hogy még sem.
2017. okt. 20. 13:19
 8/10 Salx Narval ***** válasza:
100%
Ide tényleg nem lehet már mást tenni, marad az elajándékozás vagy az eladás. Ez a három még szerintem is maradhat.
2017. okt. 20. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Még annyi érdekelne, hogy akkor valószínűleg a csigák eszik meg az ikrákat? Vagy a párduccsíkok?
2017. okt. 21. 19:44
 10/10 Salx Narval ***** válasza:
Szerintem inkább a párduccsík eheti, a csiga inkább a megtermékenyületlen bomlásnak induló ikrákra hajt.
2017. okt. 22. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!