Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Lassan egy éve megvan már az...

Lassan egy éve megvan már az akváriumom, de amióta az eszemet tudom vakaróznak a halaim?

Figyelt kérdés

150-es akvárium, nincs túltelepítve, 1-2 gyenge hal elhullásán kívül soha nem is volt vele semmi gond (ezek még az első hónapokban történtek, már elég leamortizálva kerültek hozzám).

A kezdetektől vakaróznak a halaim. Az elején nagyon meg voltam ijedve, ment egyből a darakór gyanúja miatt a só a vízbe, de sosem jöttek ki pöttyök rajtuk, nem lettek betegek. Gyógyszerezni ez miatt nem gyógyszereztem le az akváriumot soha. Néha megpróbálkoztam egy sós kezeléssel, de utána ugyanúgy ment a vakarózás, így már jó ideje nem vesződöm ezzel. Soha semmi elváltozás nem jött ki rajtuk, szinte nagyítóval kerestem rajtuk a pöttyöket, kiütés, hámlást, fátyolos felületet vagy úszórothadást, soha semmi nincs, csak a vakarózás.


Van valakinek ötlete hogy mitől lehet? Rossz érzés látni őket vakarózni mert mindig úgy érzem hogy betegség jele, de nincs soha semmi. Esetleg mit lehetne tenni? Gyógyszerezni nem akarom őket, mert pont be van lőve a halak mennyisége az akváriumra és szűrőre, nem akarom kiiktatni a biológiai szűrést.



2017. okt. 22. 14:34
 1/3 Platypus ***** válasza:
100%
Ha sok növényed van, esetleg kipróbálhatod a carbo adagolást. Ez nem gyógyszer, hanem szerves szénforrás növényeknek. A hatóanyaga azonban egy aldehid, ami egyhe egysejtűellenes hatással rendelkezik. Az erősebb(és veszélyesebb) formaldehid pl. sok halgyógyszerben is van. A carbo viszont alapvetően növénytápszer egészséges akváriumba, így kárt nem okozol vele.
2017. okt. 22. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Salx Narval ***** válasza:
100%
Próbáld ki a Carbót ahogy a kolléga ajánlotta és egy kicsit jobban figyelj az etetésre és gyakrabban talajporszívóz. Felszaporodtak az egysejtűek, valószínűleg egy kicsit sok a bomlástermék. Csinálod a heti 30%-os vízcseréket? Lehet, hogy a szűrést is erősíteni kellene. Valószínűleg kevés sót adtál azért nem volt hatásos. Egy kis SERA Fishtamin mehet a vízbe és pár csepp a kajára is ha megeszik. A TETRA AquaSafe vízelőkészítő jó hatású nyálkavédelemre is.
2017. okt. 23. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a tanácsokat, ki fogom próbálni a carbot!

Az elképzelhető hogy sok a bomlástermék, ugyanis az indiai vizicsillagom alsó leveleit mindig ledobja (gondolom a számára gyenge világítás miatt is) és ezeket a legnagyobb odafigyelés mellett se tudom mindig kihalászni a vízből, gyakran olyan helyre kerülnek ahol a növényzet miatt nem tudom kiszedni és bomlanak jobban. A heti 30%-os vízcserék pontosan vannak csinálva mindig, csak a növények nagyobb bomlástermékére tudok gondolni hirtelen.

2017. okt. 23. 12:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!