Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Szeretnék több gurámit,...

Szeretnék több gurámit, milyent és mennyit javasoltok az alábbi feltételek közé?

Figyelt kérdés
180 literes, jó növényes akváriumban egyelőre két kifejlett, kb. 7 cm-es arany nőstényem van, nekik szeretnék hímet mindenképp, arany változatot viszont nem találok, jó melléjük a kék is? Vegyek még nőstényt is, és egynél több hímet? Vagy más fajta gurámit, ezeknél kisebbet, lehet társítani (gyöngy vagy törpe)? Nagyon békés akváriumot szeretnék. Még két szép anci van benne.
2017. nov. 3. 09:55
 1/3 anonim ***** válasza:

No kezdjük az elején!


Az arany / kék / márvány / platinum gurámi az ugyanannak a fajnak a Trichopodus trichopterus a színváltozata. Tehát önmagában nem lenne gond, ha együtt tartanád őket. Viszont, valamilyen szinten az összes gurámi faj védi a területét, a tieid viszont pont az agresszívabb és kiszámíthatatlanabb fajok közé tartoznak.

Az lenne a minimum elvárás, hogy a két csajszit ideiglenesen kiszeded, a felismerhetetlenségig átrendezed az akváriumot és a hasonló méretű új hímet a nőstényekkel együtt rakod vissza - így egyenlő esélyekkel indul mindenki. És így nincs semmi garancia arra, hogy a ivarérettséggel együtt nem tör ki a harmadik világháború az akváriumodban (láttam már rá példát). Egyébként a 7 cm az messze van a kifejlettől, alsó hangon 12-13 centisek lesznek.


Szóval a helyedben én nem piszkálnám őket. Vagy, ha mégis akkor az egész bandát lecserélném gyöngygurámikra, nekik az a nagy előnyük, hogy jelentősen békésebbek a fajtársaikkal szemben (de az 1 hím, 2-3 nőstény arányt itt is tartani kéne + olyan sűrű növényzet hogy mindegyik el tudjon bújni a többi elől, ha kell). A hátrányuk viszont, hogy ők félősebbek.


Különböző gurámi fajokat viszont TILOS együtt tartani, nagyon különböző az agresszió szintjük. Ha nem is vernék agyon egymást, a stressz és a miatta leépülő immunrendszer, állandó betegségek folyamatos gondot jelentenének.


A gurámik azokkal a halakkal vannak el, amelyek nem hasonlítanak rájuk és a területüket sem védik. Az ancik akár jók is lehetnek, de figyelj oda rájuk, mert volt rá példa, hogy leráspolyozták a nagyobbacska, lassan mozgó halakról a pikkelyt. Békés, nem csipkedős, nem túl aktív csapathalakkal szokták még tartani őket, "még több gurámi" helyett érdemes lenne ezt az irányt átgondolnod.

2017. nov. 3. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszi a választ. Hmmm... sejtettem, hogy nem lehet többféle. Szóval ezek még nem kifejlettek? Azt mondta, akitől kaptam az egész társaságot, hogy négy évesek. Mondjuk afrikai sügerekkel voltak együtt, de azoknak szerencsére találtam új gazdit. De ez a két gurámi csaj jól elrendezte a 15 cm-es sügereket is. Viszont valószínűleg a stressztől nem nőttek nagyobbra. Mióta nincsenek a sügerek, nőttek is a gurámik.

Akkor megpróbálok egy hímet, de ahhoz, ha jól értem, két "karantén" kéne egyszerre. Egy az új hímnek, és egy, ahova kiszedem a két csajt? Vagy őket lehet vödörbe is?

És ha így sikerül, később jöhetnek valamilyen rajhalak?

2017. nov. 3. 14:33
 3/3 Salx Narval ***** válasza:
Annyi ideig nem tarthatod őket vödörben , vagy karanténban amíg a kis hím eléri legalább a nőstények méretét. Én vágatnék egy sötét üveglapot és két részre választanám az akváriumot. Ha megerősödött a hím akkor jöhetne a kolléga által ajánlott átrendezés, ezt a kis időt akár külön vödrökben is kibírják. Átrendezés után a hímet tedd vissza és másnap a két összeszokott nőstényt. A növényzet dús legyen, ha kell vegyél tüskéshínárt, vagy hasonló gyorsan növő lebegő úszó növényt.
2017. nov. 4. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!