Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 43 literes akvárium, teljesen...

43 literes akvárium, teljesen kezdőként, mit tanácsoltok mi a véleményetek?

Figyelt kérdés
Tesómat, 19 éves karácsonyra egy akváriumszettel szeretném meglepni amit, lehetőség szerint a Ti segítségeteket igénybe véve is szeretnék összerakni. Átolvastam 1-2 irodalmat róla de igazából nem találtam mást csak egyik üti a másikat szituációs ,,beállítást,,. Gondolom Én, hogy először a halakat kellhet kiválasztani, és Ő hozzájuk mérten az Ő igényeiknek megfelelően összerakni az élőhelyüket. Nos az akvárium ugye nem nagy ebből adódóan, valószínűleg nem is lesz halakkal tele tömve, de szeretném ha nem panaszkodna az a pár hal se. Mindenféleképpen élőkörnyezettett szeretnék neki összerakni, de az akváriumméreteihez mérvadóan szeretném kikérni a véleményeteket, hogy milyen elemeket ajánlotok bele konkrétan amivel fent lehet tartani a normális értékeket. Itt gondolok mindenre (szűrő,melegítő,növények,világítás,talaj) Egyébként, öcsém 19 éves és tudom, hogy becsületesen és odafigyeléssel fog róluk gondoskodni, szóval hasikerül összerakni a dolgot a fenntartásával úgy gondolom nem lesz probléma.

2017. dec. 7. 21:25
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
79%
Nem akarok senkivel( veled se )vitatkozni, amit te mondasz az is egy lehetőség, amit én mondok- az is. Rakhat meggyhasút 80 liter helyett 40- be, vehet egy szűrőt kettő helyett, igaz ugyan annyi pénzből 3x akkora( ha nem több) szűrőfelületem van, vehet 100 féle lámpát is. Szólás, vallás és hülyülési szabadság van, mindenki azt csinál amit akar. Pont.
2017. dec. 8. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

Csak a lepontozásra reagáltam.


Gondoltam ez lehetett az oka, mert más kritika nem érte a válaszomat.

De ha nem ez volt az ok, akkor továbbra is várom az építő jellegű kritikát.

2017. dec. 8. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
Rossz helyen kopogtatsz.
2017. dec. 8. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi tanácsokat, véleményeket. Mindenféleképpen, alaposan és körültekintően fogom összerakni a rendszert. Nyilván nem tudok rákölteni egy havi fizetést de amit megkíván a halak lelkivilága az legyen meg. Nos volt itt valaki aki feltételezhetően a legjobb szándékkal de felhívta a figyelmem arra, hogy lehet mint ajándék nem a legjobb ötlet... nem véletlenül választottam ezt ajándékként, tudom, hogy örülni fog neki és tudom, hogy minden téren ,,odaadóan,, és evidens, önálló felelősséggel fog róluk gondoskodni és nem csak azért mert muszáj. Továbbiakban is számítok azért a tanácsaitokra az eddigieket is hatalmas segítségnek tartom és köszönöm.
2017. dec. 9. 00:11
 15/15 anonim ***** válasza:

Műnövényeken nem gondolkodtál? :)


Amúgy ekkora akváriumba 1 hím bettát javasolnék, elég könnyen tartható és mutatós halacska. Szivacsszűrő tökéletes neki, nem szereti az áramlást. Fűtőből érdemes automatát venni, neki 26-28 fok az ideális. Diszhal.info oldalan mindent megtalálsz róla ;) 2-3 évig élnek

2017. dec. 10. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!