Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Az aranyhalaimmal mi legyen?

Az aranyhalaimmal mi legyen?

Figyelt kérdés
2 hallal kezdtem 3 éve. Hallgattam az eladóra akitől így vettem egy 15 literes akváriumot, ahhoz tartozó szűrővel és levegőztetővel. Idővel került bele egy erősebb belső szűrő amit 100 literhez írtak. Az ammónia szint magas volt, de gyakran takarítottam és egy ideig minden rendben volt. Majd az egyik hal elkezdett furcsán viselkedni, az oldalára fordult és egy héten belül elpusztult. Utána nézve a kaja okozhatta a vesztét, meg olyat kapott ami a víz tetején maradt. Egyébként tojás alakú halakról van szó, nem a hosszúkásról. Majd ezután tápot cseréltem és lett belevéve egy új pici hal, mert a megmaradt halam elég magányosnak tűnt. Közben az akváriumot lecseréltem egy 80 literesre, nagyobbra már nem tudtam és nem is fogom tudni. Egy külső szűrőt vettem amit 400 literhez ír, UV szűrővel és 1000litert tisztít óránként. Plusz növények is vannak berakva. Azóta az ammónia mérő csík nem mutat ammóniát a vízben. Viszont a két hal olyan furcsa. Van amikor teljesen normálisan úszkálnak, de sokszor van, hogy mind a kettő az akvárium aljában hasal. Az öregebb hal többet fekszik mint a fiatalabb. Nem tudom, hogy most betegek-e depressziós vagy mi lehet a gond?

2017. dec. 8. 17:02
 1/4 anonim ***** válasza:
0%
lehet depressziósak
2017. dec. 8. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Talán melegük van fent.

A hőmérsékletet szoktad nézni?

2017. dec. 8. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
39%

Először sem a kaja volt a baj, hanem a 15 liter víz amiben hivatalosan semmilyen gerinces állatot nem lehet tartani, mert 30 liter alatt tilos.


De még a legkisebb fekete teleszkópszemű aranyhalaknak is kell kettő példánynak a minimum 200 liter, pont ezért. Látom leszögezted már hogy nem is fogsz nagyobbat venni, akkor pedig nem tudok mást mondani, a halaid valószínűleg elvegetálnak még egy darabig majd megdöglenek. Nem csak ammónia létezik hanem nitrit és nitrát is és mindkettő halálos lehet, nem vagy attól még jóban hogy nem mutat a mérő ammóniát.


Viszont amint meghalt mindkettő légyszi legyen már annyi benned hogy nem aranyhalat veszel ekkora akváriumba hanem választasz abból a több tucat fajtából aminek a helyigényét biztosítani tudod.

2017. dec. 8. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
62%

Évekig folyamatos ammónia mérgezésben agonizált, ez nem múlik el nyomtalanul. Konkrétan csoda, hogy még él.


Próbáld meg elajándékozni őket, hátha megszánja őket valaki, aki tud róluk gondoskodni, bár ennek rettentően kicsi az esélye, mert aranyhalat normálisan tartó ember alig van, aki meg van, annak nem egy beteges, besült , betegségekre hajlamos hal hiányzik az állományából.


Minden esetre próbáld meg, hirdesd ahol tudod, ingyen elvihetőnek, te nyilvánvalóan nem tudsz nekik megfelelő életkörülményeket biztosítani.


Ja, és mielőtt tovább folytatnád az ámokfutást, új hal vásárlása előtt légyszi olvasd el az alapokat.

Azokból olyan fontos dolgokat lehet megtanulni, hogy pl az UV szűrőt nekifutásból ki kell b-ni, mint macskát szarni, meg hasonló hasznos dolgokat.

2017. dec. 8. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!