Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Kaptunk egy 112 literes...

Kaptunk egy 112 literes akvárium szettet, kezdők vagyunk, bármilyen tanács érdekel, hány és milyen halacska fér el benne?

Figyelt kérdés
Kaptunk egy 112 literes akvárium szettet, ami tartalmaz 2x18 wattos fénycsőt, levegőztetős belső szűrőt és a fűtés automata hőfokszabályozós. Szeretnénk üzembe helyezni de nem igazán értünk hozzá, mit tanácsoltok egy kezdőnek, milyen talaj, milyen halak, hány darab. nem Élő növényeket szeretnénk bele. Milyen időközönként kell takarítani, ilyesmi, bármilyen tanácsot szívesen elfogadok, köszönöm
2017. dec. 16. 16:14
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
44%
Nagyon érdekelne, mi volt az ok, hogy egy ekkora akváriumot elajándékoztak!!
2017. dec. 16. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:

Honnan tudod hogy elajándékozták? Sehol sem írja hogy "kaptunk egy használt akvárium szettet", lehet hogy ajándékba kapták újonnan véve, akár elő karácsonyi ajándékként.

Ha pedig használtan kapták volna akkor pedig sajnos az a legtöbb oka az elajándékozásnak hogy az előző gazdái nem értettek hozzá és sok kudarc érte őket így inkább hagyják az egészet.

2017. dec. 16. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
100%

Tanácsot kértél, kaptál is:


"Ha komoly a szándék, tedd félre az akváriumot, kezd ej olvasgatni."


A linkelt oldalakon felül (akvaguru : "kezdőknek" és "az akvárium" fejezetek mindenestől!)


én azt tudom tanácsolni, kezd az alapokkal.

Az akvárium alapja pedig a szűrés. Erre -sajnos- még költened kell. kb 99,99%.

A szettekkel olyan szűrőt adnak, ami egy rakás szar. Nem szépítem, nincs mit.

Jó ha 50 liter meg bír szűrni.

Úgyhogy erre alapból számíts, ha telik rá, veszel egy komoly szűrőt a meglévő helyett, ha szerényebb a keret, akkor legalább még valami hasonló gagyi kell, a mostani mellé hogy elbírja a rendszert.

2017. dec. 16. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

Ha ajándék, úgy illik hogy elnézést kérjek.

ELNÉZÉST

Szép ajándék, nagy felelősséggel. Én is most gondolkodom egy akváriumon. A jófogáson sok van eladó, komplett egységek. Használtak az látszik, de hová lettek a halak???

Lehet hogy innen indult a félreértés. (ha az)

2017. dec. 16. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:
Karácsonyi ajándéknak kaptuk és új,köszönöm mindenkinek
2017. dec. 16. 19:59
 16/19 A kérdező kommentje:
Komplett készletbe kaptuk,szűrővel,,fénycső,automatikus hőfokszabályzó ilyenek,persze ha szükséges akkor veszünk hozzá komolyabb szűrőt
2017. dec. 16. 20:03
 17/19 anonim ***** válasza:

" A jófogáson sok van eladó, komplett egységek. Használtak az látszik, de hová lettek a halak???"

A gond a komplettel és a hozzá nem értéssel kezdődik.

Nagyon sokan megveszik kompletten az akváriumot, és vele együtt a halat, otthon feltöltik vízzel és kész a hallé.

Néhány hét leforgása alatt, megdöglik a hal, vesznek másikat, és ez így megy ameddig rá nem unnak. Aztán jófogáson meghirdetik... Kezdődik minden elölről, csak másnál.

2017. dec. 16. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
Mindenképp kell külső szűrő. Körültekintően kell vásárolni, mert sok a marketingfogás. Például a neten ha azt írják hogy a szűrő 100-200 liter közötti akváriumhoz jó, akkor a száz litert nem a minimumnak, hanem a maximumnak kell tekinteni, tehát max 100 litert bír el. Netről rendeljetek külső szűrőt mert a kereskedésben csak a kezetekbe nyomnak egyet és jól átb*sznak sajnos. Ja és ha már a kereskedés, ott soha ne kérdezz semmit mert nem értenek hozzá de céljuk hogy eladjanak neked minél több dolgot. Ezért például az aranyhalat (aminek 200 liter minimum akváriumméret kell és bivalyerős szűrés) hajlamosak 10-20 literes akváriumba ajánlani hogy persze persze jó lesz az csak vidd el! Aztán amikor megdöglik két hétre visszamész és veszel valami másik halat. Nekik ez az üzlet.
2017. dec. 16. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

Hát ezért nem vettem még eddig. de próbáljunk meg segíteni. Ha pénz nem számít, kéne egy külső szűrő, valami jobb talaj. Ha számít, igazodni kéne a lehetőségekhez.

Lehet a talaj apró szemű kavics is, minőségi talaj meg csak műanyagpohárba, abba kevésbé igényes növények(greenaqua). Ha marad a szűrő, kevés és kisebb méretű hal. Ha meg van az akvárium helye, elrendeztétek a növényeket, engedjétek fel vízzel. Kapcsoljátok be a szűrőt, napi 10 órát világítsatok, és etessétek a semmit legalább 18-20 napig. Én naponta dobnék be kevéske halkaját, van aki egy kocka fagyasztottat bedob és vár. Ha letelt az idő, lehet hozni az első halacsokat, de ne egyszerre az összeset. pl: 4-6 db kisebb méretű, ami tetszik. Nekem tetszenek a lazacok, márnák, harcsák. 12-nél többet nem tennék be. 2 anci, 4-5 kékpajzsos, 4-5 serpa vagy rézlazac. Én így csinálnám.Jó ez?

A

2017. dec. 16. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!