Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Jók a neten vásárolt akvárium...

Jók a neten vásárolt akvárium szettek? Ha igen, melyik fajta

Figyelt kérdés
Kezdők vagyunk,szeretnènk egy szettet venni,màr ha jók,Diversa 112 literest nèzegettük,mi a vèlemènyetek róla
2017. dec. 17. 09:08
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem jók. Általában gyenge szűrés és világítás van bennük, mindezt jó drágán. Jobban megéri külön megvenni a felszerelést.
2017. dec. 17. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Egyet értek az előttem szólóval. Nem jók a szettek, én először jól megjártam, vettem egy 100 literes szettet, persze már az üresjárat alatt új szűrőt kellett vegyek hozzá, mert amit hozzá adtak most egy 30 literes ivadéknevelő akváriumban van (tehát ami 100 liter el kéne bírjon kb 30-at bír).

Másodszorra viszont variálható szettet vettem. Azaz egészben rendeltem meg az akváriumot, de minden technikai felszerelést én választottam ki hozzá, tehát nem egy alapból bóvli kész szett volt, hanem én állítottam össze. Így már normális volt a végeredmény.

2017. dec. 17. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Egy 100 litereshez milyen szűrő jó??
2017. dec. 17. 11:46
 4/11 anonim ***** válasza:

Például:

[link]

[link]

Ezen az oldalon nézelődhetsz, én itt rendeltem a variálható szettet is. Az árak lehet hogy meg fognak rémiszteni kicsit, de sajnos az akvarisztika egy drága hobbi és nem érdemes "occsóra" menni mert utána csak szívsz vele. Egyszer kell mindenből egy normálisat venni és utána a sok gagyi technika miatt nem érnek csalódások.

2017. dec. 17. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
20- ért láttam pár napja aqua nova ncf vagy nfc 600-ast. Megnéztem egy videót is róla. Jónak tűnik. 6 liter szűrőfelület már elbír egy ekkora akival.
2017. dec. 17. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Megnéztem a Diversa-t, ki se merik írni milyen szűrőt adnak hozzá. Egy oldalon volt csak(Hailea bt 700). Van képük ráírni hogy max 250 literig. A pótszivacs mérete 61x38x48.!!!
2017. dec. 17. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

A "jó" szűrő 2 fontos, meg jó sok egyéb dologból tevődik össze.


A 2 fontos dolog, a szűrőanyag térfogata, és a motor vízforgatása.

Az első miatt linkeltek fentebb külső szűrőket, mert az a helyzet, hogy 100 literhez már akkora szűrőtérfogat kell, amilyeneket belső szűrőből nem igazán gyártanak.


Vannak alternatívák, pl rákereshetsz az " atman biofilter " -re az egy power head egy bazi nagy szivaccsal.

Vagy lehet házilag csinálni matten szűrőt, ami szintén egy power head, egy leválasztott rész (pl sarok) mögött, ahova egy szivacson keresztül szívja be a vizet.


Külső szűrőt is sokan építenek otthon házilag, pl pvc csőből, de az inkább nagyobb (300+) akváriumoknál éri meg.


Ha belefér a keretbe, egyébként én is egy gyári külsőt javasolok. Nem kell belőle nagy. egy 600-800 l/h teljesítményű elég.

2017. dec. 17. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

A világítás szintén botrányos, kb használhatatlan szokott lenni szettekben, de a 112-esre még azt mondom, talán egy egyetlen szett a régebbi T8-as fénycsővel szerelve, amiben legalább az árnyéktűrő növények aránylag egész jól megvannak.


Ugyanis ez a legkisebb 80 cm hosszúságú méret, amibe 2 db 18 wattos csövet tesznek.

Alatta csak 1 csővel szerelik, fölötte meg ugye a térfogat nő, arányaiban rontva a fényerőt.

Ez 0,32 w/l, hát elég harmatos, de mondom, árnyéktűrőkből simán össze lehet válogatni olyanokat, amik szépen növögetnek alatta. Nyilván nem tündérhínárral kell próbálkozni.

2017. dec. 17. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

"Van képük ráírni hogy max 250 literig. A pótszivacs mérete 61x38x48."


Jól számolom, hogy ez kb 1 deci?! Az kb 40 literbe reális.

2017. dec. 17. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Csak tudnám milyen szisztéma szerint állítják össze ezeket a szetteket.
2017. dec. 17. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!