Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Homályos az akvárium vize!...

Hfghnrxhx kérdése:

Homályos az akvárium vize! Miért van ez?

Figyelt kérdés

Frissen indított aksi,minden kellék teljesen új!

Berendeztem az akváriumot,feltöltöttem vízzel bele tettem a vízelőkészítőt (aqua safe) ez volt reggel és késő délután beraktam a halakat. Ekkor még kristálytiszta volt a víz. Másnap reggelre olyan ködös lett..

Mit tegyek a halak jól elvannak ,csak félek nehogy valami bajuk essen.



2018. jan. 8. 07:48
 1/2 anonim ***** válasza:
Eleve 3 hétig üresen kell járatni az akváriumot a halak érkezése előtt, hogy a fontos baktériumok kialakulhassanak a szűrőben... Mekkora az akvárium? Milyen a szűrő és milyen halak vannak benne?
2018. jan. 8. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Miért nem olvasol el legalább 1 akvarista könyvet, mielőtt nekilátsz teljesen tudatlanul ?? Halak nélkül egy frissen feltöltött akváriumot legalább 1 hétig kell "üzemeltetni", hogy a mechanikai szennyeződések eltűnjenek a vízből s kialakuljon egy mikroorganizmus flóra (egysejtűek, baktériumok stb.), eltűnjön a vízből az esetleges klór vagy ózon. A homályosodás jelen esetben agy valószínűséggel azt jelzi, hogy valamilyen nemkívánatos mikroorganizmusok elszaporodtak a vízben. Most már csak azt teheted (mert nyilván karantén medencéd sincsen), hogy egy vízszűrőt teszel bele, ami folyamatosan szűri a vizet, valamint egy kis tölgyfakérget, hogy a csersav pusztítsa el a mikroorganizmusokat.
2018. jan. 8. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!